Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wejścia sygnałów analogowych do PLC

rogv 23 Maj 2008 13:23 1771 6
  • #1 23 Maj 2008 13:23
    rogv
    Poziom 10  

Jak najtaniej można wprowadzić kilkanaście sygnałów analogowych 0-10V lub 4-20mA do sterowników PLC?
    Czy jest to możliwe bez stosowania drogich kart wejść analogowych?

0 6
  • PLC Fatek
  • #2 23 Maj 2008 15:21
    kenion
    Poziom 19  

heh albo sterownik z odpowiednimi wejsciami analogowymi lub sterownik z modulami rozszerzajacymi analogowymi. Inaczej to sie raczej nie da.

0
  • PLC Fatek
  • Pomocny post
    #3 23 Maj 2008 15:39
    Jarkon2
    Poziom 25  

Można zastosować uniwersalne moduły rozszerzające (z różnymi typami IN / OUT - analog. lub cyfrowe) dołączane do PLC przez magistralę RS485, najczęściej z protokołem MODBUS.
    Te moduły zazwyczaj są tańsze od oryginalnych kart analogowych do PLC znanych firm.

0
  • #4 23 Maj 2008 15:41
    roks
    Specjalista Automatyk

To zależy co chcesz z tym dalej robić i jaką rozdzielczość mają mieć wejścia .
    Są małe sterowniczki z wejściami analogowymi .
    pozdrowienia

0
  • #5 23 Maj 2008 16:16
    rogv
    Poziom 10  

Czy są moduły uniwersalne wejść analogowych, tzn. takie które da się podłączyć do różnych typów sterowników PLC, np. Siemens, Schneider i GE Fanuc?
    Rozumiem, że te z MODBUSem są uniwersalne, ale jak się zorientowałem, też trochę kosztują.
    Interesowałyby mnie moduły wejść analogowych w cenie do 30zł. / wejście. Są takie?
    Rozdzielczość wystarczy mi 10 bitów = 0 do 1000 wartości.
    Szybkość nie jest wymagana, odświeżanie kika razy na sek wystarczy.
    Pozdr.

0
  • #6 24 Maj 2008 10:25
    Jarkon2
    Poziom 25  

Poszukaj przetworników napięcia lub prądu na częstotliwość, którą zmierzysz w każdym typie PLC podłączając wyjście przetwornika do wejścia cyfrowego PLC. Przetworniki takie powinny być tańsze od wszelkich innych wejść analogowych, choć do 30zł. / wejście trudno chyba będzie znaleźć.

0
  • #7 07 Cze 2008 12:21
    arkady_pl
    Poziom 24  

Pytanie głowne brzmi - czy musisz mieć stamp'a wszystkich sygnałów w jednym czasie?

Jesli można multipleksować i mamy szybki przetwornik, to ja bym zastosował przełączniki analogowe oraz jeden przetwornik AC. Nie pisze jakie przełączniki bo nie znamy parametrów sygnału analogowego.

0