Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

p1470 jaka to usterka carsoft mercedes

29 Maj 2008 18:34 23134 6
  • Poziom 16  
    czy ktoś może wie za co odpowiada ten błąd p1470 mercedes sprinter 2002r cdi
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 14  
    P1470 to przetwornik ciśnieniowy regulacji ciśnienia doładowania.
    Do sprawdzenia szczelność podciśnień, przewodów powietrznych, intercoolera, stan turbiny, przetwornik ciśnienia doładowania, elektryka.....
    Chyba najczęściej powtarzający się błąd w CDI ..
  • MetalworkMetalwork
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Sprawdź podciśnienie na zasilaniu przemiennika- podłączenie "VAC" . Powinno mieć minimum 600 mbar podciśnienia. Przemiennik turbiny i ARF musi mieć na napowietrzeniu "ATM" filtr powietrza. Sprawdzić wartość podciśnienia na wyjściu przemiennika podczas wysterowania zakres 0 - 400 mbar podciśnienia.Najlepiej jest sprawdzić wysterowania ale niewiele testerów to potrafi. Podłącz STAR-a albo
    kup sobie SPRINT12 a przestaniesz mieć takie problemy .
  • Poziom 16  
    silnik diagnozowałem carsoftem co to jest sprint12. Proszę o jasniejszą odpowiedz.

Dodano po 1 [godziny] 47 [minuty]:

oto opis z carsoft "P1470 boost pressure control vacum transducer -the error will be stored within a few seconds. -the EPC controllight is on.
    - engine in emergency program (RPM limitation) -- pin setup: 1 :activation;
    2: +12v jak mam zabrać się do naprawy. Proszę o pomoc.

Dodano po 2 [godziny] 21 [minuty]:

silnik pracuje lecz nie osiąga obrotów powyżej 3000. I zapomniałem napisać że jest to 2.2 CDI
  • Poziom 14  
    marecekk napisał:
    jak mam zabrać się do naprawy. Proszę o pomoc.

przecież masz napisane powyżej jak się zabrać do naprawy. Silnik jest w trybie awaryjnym, a zanim się zabierzesz za sprawdzanie połączeń elektrycznych, sprawdź to wszystko o czym pisaliśmy parę linijek wyżej.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Sprint12 to taki mały tester mający możliwości porównywalne ze STAR DIAGNOSIS . Mam na myśli jakość nie ilość diagnozowanych systemów. Ten błąd pochodzi od układu sterowania turbiną . Sterowanie jest proporcjonalne za pomocą podciśnienia i to właśnie trzeba sprawdzić . Jeżeli będziesz potrzebował pomocy lub chcesz zobaczyć jak pracuje SPRINT12 pisz diagnosta.mb(malpa)wp.pl
  • Poziom 16  
    Witam. Przepraszam za chwilową nieobecność. Faktycznie przegapiłem wcześniejszą odpowiedź. Oczywiście obie podpowiedzi były bardzo pomocne. Usterką był urwany przewód elektrozaworu sterującego turbiną pod filtrem powietrza. Bardzo dziękuję koledze L9637D oraz diagnosta.mb. Pozdrawiam.
    Zamykam temat.