Witam.
Mam pytanie do kolegow.
Pytanie dotyczy Wylaczników bezpieczeństwa (stopów awaryjnych). Jak umieszczac je w ukladzie sterowania.
Ja dotychczas wstawiałem je jako pierwsze za np. zasilaczem, a działa to tak ze gdy zostanie grzyb wcisniety odcina cale napiecie sterowania na wszystkie elementy. Wg. mnie ten sposob jest najbardziej bezpieczny.
Ostatnio jednak przyszła do nas maszyna (dokladniej pas transmisyjny) i sa zamontowane wył. bezpieczeństwa (4szt.) na kazdym rogu pasa i podłączone sa jako wejscia do sterownika. Gdy jeden z nich zostanie wcisniety to pas zatrzymuje sie i miga Lampka AWARIA. Czy jest to zgodne z przepisami aby wylacznik bezpieczeństwa rozłączal wejscie na sterowniku ??
Mam pytanie do kolegow.
Pytanie dotyczy Wylaczników bezpieczeństwa (stopów awaryjnych). Jak umieszczac je w ukladzie sterowania.
Ja dotychczas wstawiałem je jako pierwsze za np. zasilaczem, a działa to tak ze gdy zostanie grzyb wcisniety odcina cale napiecie sterowania na wszystkie elementy. Wg. mnie ten sposob jest najbardziej bezpieczny.
Ostatnio jednak przyszła do nas maszyna (dokladniej pas transmisyjny) i sa zamontowane wył. bezpieczeństwa (4szt.) na kazdym rogu pasa i podłączone sa jako wejscia do sterownika. Gdy jeden z nich zostanie wcisniety to pas zatrzymuje sie i miga Lampka AWARIA. Czy jest to zgodne z przepisami aby wylacznik bezpieczeństwa rozłączal wejscie na sterowniku ??