Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Widoczne linie powrotów koloru zielonego -Royal Lux 7199

mactu 28 Jan 2004 18:49 1842 18
    mactu
    Level 11  
    Ponownie witam Kolegów!
    Przepraszam za lakoniczny opis usterki!
    Chodzi o model Royal Lux 7199txt/st/n, na ekranie widać lekko ukośne linie z których początek jednej łączy się z końcem co drugiej linii. Kiedyś interesowałem się elektroniką ( ale rubiny!!!), przypominam sobie ze może to być coś z odchylaniem piomowym? Czy wymiana elektrolitów pomoże? układ pionowego jest na kontrol I2C stv2145, a wzmacniacz V tda81721 Prosze o pomoc!
    zdzich42
    Level 40  
    jeśli dobrze zrozumiałem to co napisałeś, usterka będzie w układzie synchronizacji poziomej (jeśli są pasy poziome), bądż widoczne są powroty jako opisywane linie. Napisz czy widać treść obrazu a na jego tle linie czy tylko pasy.
    mactu
    Level 11  
    na normalnym, czystym obrazie widać cienkie linie poziome (lekko ukośne) koloru zielonego. To będzie w takim razie poziome?
    romsed
    Level 15  
    a może za duże jest nap. S2.
    Majger
    Level 19  
    Czy te linie są na całym obrazie czy tylko u góry ekranu?
    mactu
    Level 11  
    linie są na całym ekranie
    mactu
    Level 11  
    witam, wymieniłam elki w pionie, niestety nadal są te linie. Proszę o pomoc!
    rafkarafka
    Level 14  
    A jak sytuacja na telegazecie?
    mactu
    Level 11  
    problem w tym że kumpel dopiero pilota mi przywiezie po pracy!
    plenin
    Level 18  
    Sprawdz jakie jest napięcie zasilające wzmacniacze wizji na kineskopie. odłącz katode od zielonego koloru i zobacz czy dalej występują poziome zielone linie.
    mactu
    Level 11  
    206V - napięcie zasilające, wchodzące na ic501,
    odłączyłem kolor zielony, obraz oczywiście pozbył sie tego koloru, jednak linie zostały i są granatowe (niebieskie)
    Pomierzyłem nap na wzm wizji na płytce kineskopu i zamiast katalogowych ok. 137V mają 198V, na wyprowadzeniu G_RC IC501 tea5101b zamiast 9V jest 3V. Czy to może byc przyczyna tych linii?
    Proszę o rade!
    Niestety na dzisiaj musze konczyc, praca woła!
    plenin
    Level 18  
    No to pewnie zlokalizowałeś uszkodzenie. Już kilka razy wymieniałem TEA ale często bywało że to wysterowanie z procesora wizji było nieprawidłowe. Ale jak masz to podmień TEA
    rafkarafka
    Level 14  
    Jesteś WIELKI! Odpowiedz,czy jest już OK!
    mactu
    Level 11  
    niestety nie jestem, wylutowałem tea 5101b, a linie pozostały???? co robić , czy to była zła interpretacja, pozostaje tylko odch. poziome?? Co Wy na to?
    plenin
    Level 18  
    A jak ściągasz naięcie S2 co się dzieje. Po wyciągnięciu TEA jakie są napięcia na katodach?
    Tuptuś
    Level 16  
    Nie wiem do końca jaki to model ale kiedyś w Royalu miałem taki przypadek i był spowodowany pamięcią. Wstawiłem czystą ustawiłem opcje i wszystko działoł ale na prawde nie wiem w jakim to było modelu. Jeżeli to jest duży telewizor i posiada pamię 24C.. tp propnuję wymienić
    robiel
    Level 18  
    witam
    ja bym sprawdził zasilacz na początek może zle pracować i wtedy reszta pływa
    pozdrawiam robiel :)
    mactu
    Level 11  
    Witam ponownie po długiej przerwie! Miałem problemy z wejściem na elektrodę.
    Pragnę zakomunikować, że TV śmiga bez problemów. Wymieniłem tea5101b (może niepotrzebnie), oraz zmniejszyłem napięcie S2 i jest OK.
    Dziekuję Wszystkim za poświęcony czas i okazaną pomoc