Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Benq FP737s - po sekundzie wyłącza się

03 Cze 2008 15:37 2319 1
  • Poziom 10  
    Witam

Mam problem z w/w monitorem tzn. po załączeniu świeci tylko przez niecała sekundę potem matryca i świetlówki gasną (no chyba ze bez świetlówek nic nie będę widział na ekranie), a zielona dioda dalej działa.
    Wyczytałem na forum, że jeśli świetlówki nie świecą jest to problem z inwerterem - (ale jak już pisałem u mnie świeca przez niecałą sekundę).
    I tak za każdym razem gdy załączę(tzn. mogę go przełączyć w stand-by wtedy gaśnie zielona dioda, a jak załączę to pojawi sie ekran na chwilkę i powtórka z rozrywki)
    Na Vcc TL1451A gdy jest załączony napięcie 25V przy wyłączonym 0V
    Monitor popsuł się tak z siebie - nic na nim takiego nie robiełem.

Bardzo proszę o poradę
    Krzysiek "PoKo" Ś.
  • Poziom 35  
    To napięcie 25V jest jakby za duze. Wymień elki w przetwornicy po stronie pierwotnej. Sprawdz czy nie masz spuchniętych elek w zasilaczu, bo wygląda ze przetwornica daje za wysokie napięcie i wyłącza Ci zabezpieczenie. Cz po wygaśnięciu podświetlenia przyświecając ekran zewnętrznym zródłem światła widać treść obrazową. (musisz się dobrze wpatrzyć wekran pod róznymi kątami). To ze zapalają się swietlówki na moment nie wyrokuje dobrego inwertera lub dobroci świetlówek. Na wszelki wypadek wymień elki w inwerterze.