Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes 560 SEC problemy z elektryką, awaria KE-Jetronic

03 Cze 2008 18:38 4532 7
  • Poziom 39  
    zimny z wielkim trudem odpala (dodatkowy aku 190 Ah bo trzeba trochę kręcić) jak już odpali to trzyma obroty powyżej 1500 a jak się nagrzeje 2000-2300 i nagrzany całkiem dobrze zapala
    jest brak napięcia na regulatorze wolnych obrotów (regulator jest normalnie otwarty), regulatorze ciśnienia i czujniku położenia ramienia klapy spiętrzającej
    wniosek - brak zas ECU
    teraz pytanie: gdzie szukać bezpiecznika/bezpieczników czy jakiś przekaźników od systemu zasilania silnika bo skrzynkę sprawdziłem i nic takiego tam nie ma, brakuje też opisu przekaźników i żadnego schematu też oczywiście nie mam
    dziękuję za wszelką pomoc - mogę się odwdzięczyć punktami jak się dowiem jak to się robi
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Na podszybiu srebrny wysoki przekaźnik z bezpiecznikiem na górze
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 19  
    Ten przekaźnik można rozebrać i przelutować końcówki cewek przekaźniczków. Często to jest problemem. Przy składaniu koniecznie użyj silikonu do uszczelnienia obudowy.
  • Poziom 39  
    fajnie że ktoś wie o co chodzi
    ten przekaźnik jutro dokładnie sprawdzę ale zdaje mi się że klepie
    jest jeszcze jeden problem: po wyłączeniu wszystkiego jeden przekaźnik w skrzynce bezpieczników jest włączony - nie wiem od czego on jest (brak opisu) jeśli ktoś zna rozkład przekaźników to tam są ich dwa rzędy
    ten o który mi chodzi znajduje się (patrząc od przodu samochodu) w lewym rzędzie pierwszy od bezpieczników
    nie sprawdzałem dokładnie ale po jego wyjęciu wydaje się wszystko działać
    Dzięki za pomoc

Regulamin pkt 11 proszę poprawić. goldwinger
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    To może być przekaźnik od tzw. "komfortu" - wyłączy się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i zamknięciu drzwi.
  • Poziom 39  
    dzięki
    jutro sprawdzę

a może ma ktoś jakiś schemat albo instr obsługi takiego merca bo wózek jest mojego szefa (dawno nim nie jeździł) i strasznie mi marudzi żeby naprawić bo to cabrio a jest ciepło i wiecie... a serwis oczywiście za drogi :cry: bo tak miałbym problem z głowy i wam nie truł

dzięki za pomoc
  • Poziom 39  
    powyższe podpowiedzi są trafne
    dzięki za pomoc