Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka - Otwór w drzwiach 56,5-57cm

mb3 12 Jun 2008 17:38 1781 5
Bosch
 • #1
  mb3
  Level 18  
  Witam chciałem zapytać jaką pralkę moglibyście mi polecić zważając na to, że otwór w drzwiach do łazienki mam około 56cm :-| Budżet na pralkę to maksymalnie 1500-2000pln dobrze by było aby jej pojemność w kg była większa niż 6kg. Z góry dziękuję za pomoc
 • Bosch
 • #2
  dzi_dziuś
  Home appliances specialist
  Jedynie pralka wąska 40cm ładowana od góry. Osobiście polecam bosh, polar lub miele chociaż są drogie. Najpoważniejszym według ,mnie błędem jest kupowanie pralek naszpikowanych elektroniką. Trochę wilgoci w łazience jest i zaraz pada jakiś triak albo cały moduł.
 • Bosch
 • #4
  dzi_dziuś
  Home appliances specialist
  Konkretnych modelów zwłaszcza tych najnowszych nie znam, trzeba pochodzić po sklepach popatrzeć i samemu wybrać. Pamiętaj o sterowaniu elektronicznym które wysiada najszybciej z całej pralki
 • #5
  samsu100
  Level 23  
  A jaka pralka z oferowanych dzisiaj modeli nie ma modułu elektronicznego?
  Ja osobiście nie jestem w stanie podać żadnego przykładu.
 • #6
  Kosiarz*
  Level 15  
  A programatory mechaniczne się nie psuły?? No bez jaj. Poza tym należy też wiedzieć, że istnieje w łazience jeszcze coś takiego, jak klimatyzacja. ;) Na wierzch pralki można też położyć duży ręcznik ograniczając w ten sposób ewentualne osadzanie się pary wodnej na i tak zabezpieczonym wyświetlaczu. A i sama elektronika też nie jest "goła". Dalej... programatory elektroniczne mają też swoje zalety - żeby długo nie szukać - wyważanie ładunku przed wirowaniem, a kiedyś to był cyk... i nie wiadomo co się działo - eksplozja atomowa? tornado? a może trzęsienie ziemi...? Teraz nie ma żadnego problemu - wystarczyła odpowiednia modyfikacja firmware i po problemie. (poza tym masz do dyspozycji dynamiczne sterowanie temperaturą, obrotami przy wirowaniu, opcjami zw. z płukaniami, długością czasu prania, itp)
  Swoją drogą - kiedyś na tym forum udzielał się serwisant pralek... ogólnie to nie miał zupełnie nic do programatorów elektronicznych. (nie licząc segmentu low-end – Ardo, Beko, itp.). Więcej już było narzekań np. na łożyskowanie bębnów, czy ich ogólną jakość (+zbiorników) - czyt. zab. przed korozją, jakość fartuchów, drzwiczek, pompek, plastikowe amortyzatory bębna.


  mb3 wrote:

  Witam chciałem zapytać jaką pralkę moglibyście mi polecić zważając na to, że otwór w drzwiach do łazienki mam około 56cm Budżet na pralkę to maksymalnie 1500-2000pln dobrze by było aby jej pojemność w kg była większa niż 6kg. Z góry dziękuję za pomoc

  Co do ładowanych od frontu - może byś i coś znalazł - mój Siemens Wm14e461 ma ok 58,5 cm, być może wśród Boschów Electroluxów czy AEG coś by się już znalazło.

  Z ładowanych od góry, to tylko i wyłacznie Electrolux. Bosch czy Siemens nie produkują top'ów a jedynie remarkują jakiś low-end - Brandt'a, o ile dobrze pamiętam.
  ---
  O Miele już nie wspominam, bo to zupłenie nie ten przedział cenowy.