Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lanos 1.4 - instalacja gazowa Bedini

16 Jun 2008 15:11 5147 6
  • Level 12  
    Witam.
    Nie wiem od czego zacząć, więc zacznę od początku.
    Samochód kupiony w salonie z fabryczną instalacją gazową. Problemy z nią były zawsze. W końcu na gazie jeździć się nie dało, gasł kiedy mu się podobało, dusił się itp. . Większość "gazownicy" że reduktor do wymiany i wogóle że to syf montowali w lanosach.
    Olałem ich dobre rady i zregenerowałem ten reduktor. Problemy z duszeniem się zniknęły, ale nie zmieniło to faktu, że na wolnych gasł, szczególnie, gdy dojeżdżało się do skrzyżowania i schodził z wolnych, na postoju zazwyczaj pochodził kilkanaście sekund na wolnych obroty nagle rosły i gasł.. Pojechałem do gazownika ( dopiero 3 z kolei się zainteresował, reszta mówiła że "tym się nie zajmują") podłączyłł analizator spaliny i okazało się że wszystko jest ok, ale gasł, więc odłączył sterowanie silniczka krokowego, który jest na przewodzie gumowym między reduktorem, a mikserem i jest ok nie gaśnie i jeździ się dobrze. Powiedział, że komputer sterujacy jest "uwalony" i że tak można jeździć.

Mam pytania:
    1 Czy ktoś już się z czymś takim spotkał
    2 Jaki komputer był montowany w lanos i czy jest możliwość podpięcia go do PC i samodzielnej regulacji.

Dodam, że żaden gazownik nie podpinał się do komputera gazowego, bo jak to oni mówili nie mają softu.
  • Level 16  
    jesli instalacja fabryczna a reduktor bedini to komputer bedini prawdopodobnie zintegrowany z przelacznikiem gazu \duzy przelacznik \ sprawdz jaki tam masz ,psuja sie nie tylko te rzecz normalna co do reduktora to prawda ze jest to ,,kicha,, ale na srubie te autka niezle smigaja sprobuj pokombinowac z wlotem powietrza do filtra i autko przestanie gasnac.pozd.

• Level 17  
    Z tym psuciem się to nie przesadzajcie. Proszę napisać ile lat miał ten teduktor w chwili regeneracji. Montowałem takie instalcje w 2000/2001 roku. Programowanie centralki RTE odbywa się programatorem. Przez PC nie można, bo nie ma oprogramowania. Programatory takie posiadają firmy współpracujące z firmą Brew-el z Warszawy przy Rakowieckiej 32 na terenie SGGW. Poszukaj z nimi kontaktu to podpowiedzą, gdzie jest najbliższy zakład dysponujący programatorem.
  • Level 12  
    Reduktor miał 8 lat i przebieg 150kkm więc już mu się regeneracja nalezała :). Spróbuje się skontaktować z ta firmą, może pomogą.
    Dzięki za odpowiedź.

• Level 17  
    Tam są dobrzy ludzie i pomogą. Pozdrawiam.

• Level 21  
    Witam.lizaczczio napisz skąd jesteś bo mam taki tester i mógłbym ci pomóc.
  • Level 12  
    Jestem w trójmieście przez najbliższe kilka miesięcy.A z Twojego profilu widze że jesteś z Płońska więc ... odpada. Dzięki za chęć pomocy,chetnie bym skorzystał, ale troche daleko więc :(.