Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termoregulator elektroniczny RE6 LUMEL (RE60A2M2)

19 Lut 2004 02:57 5179 3
 • Poziom 12  
  Niestety uległ uszkodzeniu REGULATOR ELEKTRONICZNY RE6 wersja RE60A2M2 wyprodukowany kiedyś przez LUMEL. Jest to dość proste urządzenie - jednak nie posiadam do niego schematu. Objawy usterki są następujące:
  1. Po włączeniu do sieci - wszystko działa prawidłowo.
  2. Po podłączeniu termopary - wszystko działa prawidłowo.
  3. Do czasu! W momencie temperatura pieca dochodzi do takiej wartości kiedy regulator RE6 powinien wyłączyć grzałkę, następują niewielkie ale wyraźne wahania wskazówki miernika wskazującego temperaturę, świadczące o zaburzeniu działania układu pomiaru temperatury. W takim stanie rzeczy -układ sterujący przekaźnikami regulatora nie jest w stanie zapewnić stabilnej pracy całego urządzenia. Dochodzi do bardzo częstych włączeń i wyłączeń przekaźników regulatora i styczników pieca. Może ktoś posiada schemat elektroniki tego termoregulatora. Może ktoś ma doświadczenie w naprawach tych urządzeń. Może ktoś ma niedrogo taki sam ale sprawny regulator. Niecierpliwie oczekuję na POSTY.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 11  
  Sprawdz zasilacz moga byc suche elektrolity i masz brak filtracji napiecia .
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 1  
  Takiego to nie mam, mam za to troche innny RE6KA6A04B27. Ale to regulator do np. zaworu liniowego czyli mowa o regulacji trojstawnej krokowej, a to nie to samo.
  Dla celów regulacji załaczania grzałki wystarczy zwykły "termostat" czyli jakis ogranicznik temperatury byle był bezobsługowy (brak konieczności potwierdzania przekroczenia temperatury)
 • Specjalista elektronik
  sp9ufi napisał:
  W momencie temperatura pieca dochodzi do takiej wartości kiedy regulator RE6 powinien wyłączyć grzałkę, następują niewielkie ale wyraźne wahania wskazówki miernika wskazującego temperaturę, świadczące o zaburzeniu działania układu pomiaru temperatury. W takim stanie rzeczy -układ sterujący przekaźnikami regulatora nie jest w stanie zapewnić stabilnej pracy całego urządzenia. Dochodzi do bardzo częstych włączeń i wyłączeń przekaźników regulatora i styczników pieca.


  Pytanie: czy jak się odłączy grzałkę od automatyki, to też występują te wahania?
  Może ich źródłem są zakłócenia elektryczne od grzałki, przedostające się na
  przewód, którym jest podłączony czujnik temperatury? Może jest źle zaekranowany?