Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża JVC model CA-D302T - nie chce odtwarzać kaset

19 Lut 2004 18:35 1924 7
 • Poziom 11  
  Wieża JVC model CA-D302T - przez jakies 3 do 4 lat nie były odtwarzane na niej kasety, no i pewnego dnia zachciało się posłuchać starych przebojów z kaset - efekt jest taki: wieża po włączeniu cały czas chce podnieść mechanizm z głowicami do góry ale nie może i cały czas tyka (w mechaniźmie nie pozostały żadne skrawki taśmy, nic nie wyglada na uszkodzone). Czy to może być przestawiony mechanizm, czy trzeba wymienić paski? Proszę o pomoc w tym temacie.
 • Poziom 2  
  Nie znam dokładnie tego modelu CA-D302T ale twierdzę że paski które nie pracują przez tak długi okres z pewnością są do wymiany
 • Poziom 11  
  Też mi się tak wydaje, tylko nie wiem gdzie można kupić komplet do tego sprzętu. Jak wymienię to sie odezwę czy wszystko jest OK.
 • Poziom 31  
  zobacz czy to napewno paski bo może jakaś sprężynka - tykanie oznacza brak zaskoky mechanizmu w porządanej pozycji
 • Poziom 11  
  Zastanawiające jest to, że wieża zaraz po włączeniu tyka niezależnie czy jest włączony przyciskiem tuner czy odtwarzacz CD czy magnetofon. Przy próbie wyłączenia mechanizm cały czas tyka.
  Nie zauważyłem nigdzie śladu uszkodzenia czy to mechanizmu, zębatek ani zsunietej sprężynki.
  Będę próbował dzisiaj ewentualnie jutro podziałąć z tą wieżyczką, jak uruchomię to dam znać.
 • Poziom 11  
  Oba paski zostały wymienione. Oba magnetofony ruszyły, wieża odtwarza ale tylko w jedną i tą zamą stronę na obu magnetofonach, przewija w obie - chyba mechanizm jest rozproramowany!
 • Poziom 11  
  No i się udało. Mechanizm był rozprogramowany w obydwu magnetofonach, oprócz tego kółka zamachowe były pokryte jakimś smarem i wszystko się ślizgało. Problem wyjaśniony, sprzęt naprawiony - dzięki za informacje.
  Sprawa zamknięta.
 • Poziom 12  
  Witam

  Własnie walcze z mechanizmem tej wieży i chyba tez jest rozprogramowany mechanizm niestety nie wiem jak go poprawnie ustawic.
  Obecnie przy nacisnieciu klawisza wszystkie rolki kreca sie i po chwili mechanizm staje. obie cewki nie pracuja.

  pozdrawiam