Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ocierająca cewka w GDN 30/100/8.

01 Sie 2008 16:01 2282 8
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Bez orozbierania sie nie obejdze. Albo kupisz nowąą cewke (najlepsze wyjscie bo jak sadze tam juz jest rdzawka miejscami...) Albo dostaniesz sie do cewki ktora dokladniej oczyscisz i nadasz odpowiedni ksztalt.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Kiedyś miałem to samo... Cewkę oczyściłem, karkas się zniekształcił... Jak to zrobiłem? Rozciąłem puszkę, w moim przypadku po piwie :D zrobić 4 równe blaszki, i wetknąć je na 4 strony w szczelinę karkasu. Pozostawić w ten sposób co najmniej na 48 godzin, później wyjąć i zobaczyć czy karkas z cewką nie obciera. Jak nic nie da dopiero rozbierać. Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Powyższe rady słuszne i przychylam się do nich. Sprawdź czy nie zaśniedziała aluminiowa balaszka-materiał karkasu-jęsli jest aluminiowy ni i czy nie jest przyśniedziałe/przypatynowiałe- rdzeń, jeśli tak to trzeba to wyczyścic, możesz psiknąć tam sprężonym powietrzem lub specjalnym olejkiem w sprayu, ale takim który nie jest żrący-by nie zniszczył izolacji drutu cewki, i grać na nim dość solidnie, może syf się rozpuści i wytrze i przestanie charczeć-to tyle odemnie, jesli to nie pomoże to tylko rozebrać głośnik chyba juz pozostanie, pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Nic innego jak tylko jeszcze pozostał tam syf lub zaśniedziało, chyba, że przyczyną tarcia jest tylko zniekształcenie karkasu-to spróbuj go skorygować tak jak to napisał parish12, pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam! Gdyby jednak ten zabieg nie pomógł cewkę można nabyć tanio(5.60pln plus przesyłka) na stronie :
    http://audioserwis.pl/