Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool AWE 6515/P--nie działa.

jacekton 09 Wrz 2008 14:15 3851 6
  • #1 09 Wrz 2008 14:15
    jacekton
    Poziom 10  

Mam pralke j.w. po włączeniu programator się kręci i po chwili wyłącza sie,miga kontrolka 0 i 700 ; blokada nie blokuje,silnik ok.,pompa ok.grzałka była spalona więc wymieniłem ale nie działa dalej.Prosze o sugestie jak to naprawić.

0 6
  • #2 24 Lip 2009 08:22
    halinka1125
    Poziom 21  

Witam

Wczoraj naprawiałem takie cudo i po naprawie programatora i styków silnika (miganie 0 i 400), po podłączeniu pojawiło się miganie 0 i 700 i reszta twoich objawów. Okazało się że był winny silnik pompy, niby coś tam robił, ale po podłączeniu bezpośrednio do prądu nie działał. Pomogło odwinięcie kawałka uzwojenia i podlutowanie do końcówek (fabrycznie są "zadziergane" na takie małe "wrzecionka" w końcówkach).
    Po założeniu pralka zaczęła pracować prawidłowo. [Warto sprawdzić wcześniej czy pralka podczas startu przez chwilę (ok 0.5s) pokręca tym silniczkiem]. Mam nadzieję, że komuś się ta informacja przyda.

Pozdrawiam

0
  • #3 24 Lip 2009 08:34
    wiesiekba
    Specjalista AGD

Sprawdź blokadę.

0
  • #4 27 Sty 2011 17:30
    wiewior231
    Poziom 9  

witam
    wczoraj mi rypła taka praleczka, wyskakuje mi mrugnie (0-700)
    wywaliło korki przy wypompowaniu, wiec domniemam ze to będzie ten silnik co kolega wyżej o nim wspominał.
    wymiana tego silnika pompy jest kosztowna?
    pralka ma 5 lat i się zastanawiam czy w nią jeszcze warto inwestować

0
  • #5 28 Sty 2011 00:31
    peter falk
    Specjalista AGD

Silnik pompki to wydatek 20-30 zł . Skalkuluj sam sobie za i przeciw naprawy. Gorzej jak "poleciało" przy okazji coś więcej niż tylko uzwojenie pompki - wszak bezpieczniki wybiło i w takiej sytuacji można już bać się więcej :)

0
  • #6 28 Sty 2011 00:49
    wiesiekba
    Specjalista AGD

Najczęściej zalana kostka silnika głównego i wypalenia programatora,po wycieku wody ze zbiornika.Ale daje się to naprawić wraz z programatorem.

0
  • #7 28 Sty 2011 06:55
    swiatal
    Poziom 19  

jacekton napisał:
    Mam pralke j.w. po włączeniu programator się kręci i po chwili wyłącza sie

Ja zacząłbym od umocowania programatora :D

A serio?
    Upraszam uprzejmie o zrozumiałe wpisy w języku polskim :!:
    Pozdrawiam.

1