Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel astraF 95r drżenie pojazdu przy 110km\h

29 Sep 2008 19:52 8750 16
  • Level 2  
    potrebuje pomocy e mojej astrze przy 110km\h zaczyna drżec kierownica i całe auto. koła są wywarzone nie ma luzu na układzie kierowniczym powymieniane gumotuleje proste są opony. skąd to bicie?????
  • Level 36  
    Witam, też kiedyś miałem podobny problem, okazało się ( w innym warsztacie ) że koła miałem jednak źle wyważone.
  • Level 10  
    racja większość wulkanizacji posiada sprzęt z demobilu i wywazenie nie jest dokladne, jezeli przy 110 drzy niedowazenie moze byc minimalne, jesli znika przy wyzszej predkosci to powinno byc to. Jest prosty sposób na sprawdzenie wyważarki-po wyważeniu ponowne zamocowanie kolal lub obrocenie i sprawdzenie jeszcze raz powinno wyjsc zero, gora 5 gram
  • Level 13  
    Kiedyś w Corsie miałem przypadek drżenia całego samochodu, aż huczało. Wymieniłem łożysko - dalej to samo, następnie gdy chcieli wymieniać mi juz następne kazałem wyważyć koła. Okazały się ok, natomiast gdy obruciliśmy kołem na ośce od wyważarki i patrzyło się na nie wzdłuż osi kręcenia wyszedł mały guz na oponie. Po założeniu zapasu problem jak ręką odjoł.

Oponki były Dębica także odradzam bo to juz nie pierwszy znany mi przypadek.

Pozdrawiam
  • Level 10  
    wywaz kola jak to nie pomoze to opony do wymiany.
  • Level 2  
    mam stalowe fele orginalne. nie są krzywe juz sprawdzałem

Dodano po 3 [minuty]:

opony z przodu są nowe z tyłu zimówki po 2 sezonach jazdy. przełorze całe koła od innego auta
  • Level 22  
    u mnie okazało sie po wielu miesiącach szukania winna była przekładnia kierownicza, niby normalnie nie było żadnych luzów ale jednak przy prędkości ok 110km były drgania kierownicy.po wymianie przekładni wszystko teraz jest ok.
  • Level 12  
    to napewno nie wina przekladni raczej na 100% kola albo zle wywazone albo od koepskich amortyzatorów uszkodzone opony
  • User removed account  
  • User removed account  
  • Level 12  
    Miałem coś podobnego w Kadeciku,przetaczałem tarcze ale to psu na budę,dopiero jak zmieniłem na nowe tarcze plus klocki to się uspokoiło.
  • Level 2  
    Ja miałem taki sam problem w Astrze F rocznik 2000 - kombi - przy ok. 110 km/h drżała kierownica, powyżej się uspokajao.

Zmieniło się wszystko jak w listopadzie 2008 wymieniłem opony na zimowe - dobre i nowe opony Nokian - w dobrym serwisie (kupione w Oponeo). Od tamtej pory nie ma żadnych wibracji - także polecam - wymiana opon na nowe i dobre w dobrym warsztacie!

Ryan80
  • Level 17  
    Ja polecam sprawdzić tarcze i klocki tak jak niektórzy moi poprzednicy.
    Też miałem podobny problem tylko przy prędkościach od 30 do 80km/h.
    Kierownica delikatnie "biła" lewo-prawo, puszczona drżała.
    Przekładałem przód-tył, byłem żeby sprwdzali wyważenie i nic.
    Opony Navigator 2 Dębica(175/70x14) i już zacząłem pluć na firmę(mam złe doswiadczenia z Dębicą sprzed ponad 15laty).
    Ale gdy się przyglądnąłem tarczom to zauważyłem, że klocki zaczęły nierówno ścierać pozostałości wyrobienia przez poprzednie klocki, które były węższe minimalnie. A na tych nowszych zrobiłem już 15tyś. i czegoś takiego nie podejrzewałem.
  • User removed account  
  • Level 10  
    miałem taki sam problem przy 110 kierownica zaczynała drżeć a przy 130 przestawała.
    okazało się że tylne koła były niewyważone a konkretnie jedno koło.
  • User removed account  
  • Level 12  
    u mnie było podobnie przekraczając prędkość 100 km /h odczuwałem bicie na kierownicy i przy 130 km/h bicie ustawało. wymieniłem końcówki drążków wyważałem koła 2 razy a nawet wymieniłem 2 felgii nic. A problem znikł całkowicie po wymianie tarcz hamulcowych