Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie sygnału kablówka - internet

04 Paź 2008 14:42 6959 24
  • Poziom 11  
    Witam.

Przepraszam jeśli nie w tym dziale ale znalazłem podobne posty właśnie w tym.

Mam taki problem.
    W domu mam kabel z kablówki ( Vectra ) który wchodzi do modemu dostarczonego przez uslugodawce.

Dowiedziałem się że na tym kablu jest także nadawana telewizja.

Postanowiłem więc zrobić następująco:

Kupiłem rozdzielacz satelitarny ( 5 - 1000 MHz ) w miejsce IN podłączyłem kabel który wchodzi do mojego mieszkania natomiast do OUT 2 telewizory oraz modem.

Telewizja śmiga aż miło ( mało kanałów ale jakość super ) natomiast internet już nie.

Pomyślałem, że to może przez ten rozdzielacz i szukałem takiego bez filtra. Po poszukiwaniach znalazłem tylko z takiego zakresu ( 5 - 2000 MHz ) Internet niestety nadal nie działa.

Gdy podłącze sam kabel wejściowy i tylko modem ale przez rozdzielacz to internet nadal nie działa. Gdy podłącze modem pod kabel który wchodzi do mieszkania internet jest.

Czy jest jakaś możliwość rozwiązania tego problemu ?
    Pomijam fakt że takie działanie jest chyba nielegalne ale mam nadzieję, że ktoś pomoże
  • Poziom 17  
    Moze ten bez filtra jednak nie jest bez filtra? Ja jak rodzielalem Vectre to rozebralem ten rozgaleznik i zrobilem zwykla zworke na to wyjscie do ktorego mial byc podlaczony internet. Reszte zostawilem jak bylo i dzialalo pieknie.
  • Poziom 11  
    Czyli rozumiem że trzeba zdać się na siebie :)

Ok Jutro będę w mieszkaniu w Olsztynie to się pobawie.
    O wynikach poinformuję i ewentualnie poproszę o pomoc dalej.

Narazie bardzo dziękuję za odpowiedź
  • Poziom 10  
    witam
    ja mam taki oryginalny rozdzielacz z kablówki
    mam na jednym wyjściu internet a na drugim sygnał telewizyjny
  • Poziom 14  
    założ poporstu gniazdko końcowe, pod tv podlacz telewizor a pod radio internet i powinno hulać :P u mnie hula..
  • Poziom 11  
    Ok Panowie.

Mówicie o konieczności zastosowania gniazda, ale czy rozdzielacz a gniazdo to nie jest to samo ?

Gniazdo również musi rozdzielić sygnał z 1 kabla na 2 "dziurki"

Aha i jeszcze jedno pytanie:

Dlaczego niektóre programy chodzą jak przysłowiowe lustro natomiast inne są ale bardzo szumią ?
  • Poziom 14  
    możesz również założyć trójnik pod f'ki

co do programów, myślę ze to kwestia systemu w jakim telewizor wyszukuje, w moim Sony Trinitron KWS (kur... wielki szit) jest system d/k i europa i jak zaczyna wyszukiwać te same kanały na europa to szumią

Dodano po 53 [sekundy]:

Ty giecik, ja Cie skąś znam :\
  • Poziom 24  
    Widzę że kolega nie poczytał tekstu z linku o gniazdach multimedialnych.
    Więc prościej: zgłoś chęć odbierania TV z kabla, bo narobisz kłopotów nie tylko sobie, ale i sąsiadom.
  • Poziom 11  
    Czytałem ten tekst ale za dużo to ja z tego nie kumam.

Dobra popróbuje jak nie bedzie chodziło to dam sobie spokój.

P.S
    A niby skąd ?
  • Poziom 14  
    a no własnie nie wiem, moze z jakiegos innego forum, no i znam kogoś w Piszu, ale tez nie bardzo juz pamietam :)
  • Poziom 11  
    Zrobiłem i jest OK.

Zastosowałem zwykły rodzielacz.

Jeden kable do modemu, jeden do rozdzielacza telewizyjnego, a dalej juz do 2 telewizorow.

Dzieki za podpowiedzi.

--

No udzielam się również na innych forach. Napisz na gg jak masz chęć
  • Specjalista elektryk
    Witam

Sprawdź na jakich parametrach pracuje teraz modem - wejdź na stronę 192.168.100.1

Każda ingerencja na torze do modemu jest zapisywana, tak więc możesz mieć odwiedziny. Jeżeli sobie zdestabilizujesz pracę modemu - ok, jeżeli zakłócisz pracę całej linii - możesz mieć problemy.
    Prawidłowo powinna być zastosowana zwrotnica multimedialna - jej rodzaj uwarunkowany jest od budowy/ parametrów sieci.

Nie wiem, jak się ma "prawo" do Twojej "robótki" , obowiązkiem TVK jest wycięcie Tobie programów telewizyjnych za które nie płacisz, do skrzynki się nie włamałeś, ale programy oglądasz ;)

Pzdr
  • Poziom 11  
    Name
    WebSTAR EPC2100R2

Modem Serial Number
    XXXXX

Cable Modem MAC Address
    XXXXX

Hardware Version
    2.1

Software Version
    v2.0.2r1256-060303

Receive Power Level
    0.8 dBmV

Transmit Power Level
    61.0 dBmV

Cable Modem Status
    Operational
  • Specjalista elektryk
    Ano widzisz: Transmit Power Level
    61.0 dBmV - modem pracuje na "max obrotach" , przywróć poprzednią konfigurację i zobacz jaki będzie poziom - okaże się czy rozgałęźnik jest zły/ Twoje połączenia lub sieć pracuje na granicy zerwania.

W mojej firmie wszystkie odczyty z takim poziomem są sprawdzane - modem w każdej chwili może się "wysypać" porównujemy odczyt tego modemu z najbliższymi w sieci, wtedy diagnozujemy, czy u klienta jest coś "namieszane" czy może jest problem na nitce, bloku czy ulicy.
    pzdr
  • Poziom 14  
    Power Level: 48.0 dBmV u mnie jest ok czy tez wysokie obroty?
  • Specjalista elektryk
    lukkas napisał:
    Power Level: 48.0 dBmV u mnie jest ok czy tez wysokie obroty?

jest ok
  • Poziom 11  
    Witam.
    Dawno nie odpowiadałem bo wszystko jakoś chodziło ale ostatnio zaczęło się pieprzyć.
    Tak jak teraz przeczytałem jest to pewnie spowodowane słabym sygnałem dlatego że to wszystko jest rozdzielone.

Znalazłem w necie coś takiego :
    Separator Telstar GMF 353A

Ponoc to moze pomoc. Tylko gdzie to dostac ?

A czy to bedzie pomocne?
    http://www.awpol.pl/go/_info/?id=26
  • Poziom 12  
    kasprzyk napisał:

Sprawdź na jakich parametrach pracuje teraz modem - wejdź na stronę 192.168.100.1

Mam net z UPC i u mnie niestety pod tym adresem nie zgłasza się modem :-(
    Mam co prawda router, ale wewnętrzny zakres IP mam 192.168.0.x więc nie powinno to mieć znaczenia.
    Jak więc mogę sobie sprawdzić poziom sygnału?
    Monter logował się gdzieś na serwer.
  • Specjalista elektryk
    Spróbuj bezpośrednio połączyć modem pod komputer, ale jest możliwe, że ta funkcja jest zablokowana dla odbiorcy końcowego.
    pozdr
  • Poziom 11  
    Kupiłem rozdzielacz TELKOM-a i wszystko podłączyłem. Modem się zapiął.
    Czy te parametry są OK ?
    Code:

Name
        WebSTAR EPC2100R2
    Hardware Version
        2.1
    Software Version
        v2.0.2r1256-060303
    Receive Power Level
        -4.8 dBmV
    Transmit Power Level
        60.5 dBmV
    Cable Modem Status
        Operational
  • Specjalista elektryk
    Nie są - ale da się z nimi żyć - nie wiadomo tylko jak długo i czy operator sam nie zechce poprawić Twojego przyłącza.

pzdr
  • Poziom 11  
    Może być taka sytuacja, że źle zarobiony wtyk na kablu wejściowym może być przyczyną pogorszenia tych parametrów ?
  • Specjalista elektryk
    giecik napisał:
    Może być taka sytuacja, że źle zarobiony wtyk na kablu wejściowym może być przyczyną pogorszenia tych parametrów ?

Tak - jak najbardziej

kilka postów wyżej pisałem, żebyś przywrócił poprzednią konfigurację i wtedy zobaczył poziomy

pzdr