logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak wymontować stacyjkę i EZS w Mercedes Vito 111 CDI 2004? Co zdjąć, co odkręcić?

wienio 04 Paź 2008 21:08 10847 13
REKLAMA
  • #1 5599258
    wienio
    Poziom 14  
    Posty: 168
    Pomógł: 5
    Ocena: 53
    Jak dobrać się do stacyjki i ezs co zdjąć, co odkręcić, czego nie ruszać ?


    wienio
  • REKLAMA
  • #2 5603184
    Gerri
    Spec od Mercedesów
    Posty: 5667
    Pomógł: 854
    Ocena: 3608
    Wyciągasz szufladkę pod włącznikiem świateł (podważyć), pod spodem są dwie śrubki mocujące włącznik świateł - odkręcamy je, i po wyjęciu wyłącznika mamy dostęp do stacyjki od tyłu. Do deski rozdzielczej stacyjka jest przymocowana za pomocą widocznej od kabiny rozetki. Jest to zwykła nakrętka - pomocą w odkręceniu mogą być dwa cienkie śrubokręty wprowadzone osiowo pomiędzy roztkę i stacyjkę.
  • REKLAMA
  • #3 5609930
    wienio
    Poziom 14  
    Posty: 168
    Pomógł: 5
    Ocena: 53
    dzięki Gerri za pomoc.
  • #4 5610081
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe
    Posty: 3523
    Pomógł: 511
    Ocena: 1053
    Gerri napisał:
    Wyciągasz szufladkę pod włącznikiem świateł (podważyć), pod spodem są dwie śrubki mocujące włącznik świateł - odkręcamy je, i po wyjęciu wyłącznika mamy dostęp do stacyjki od tyłu.


    Wyłącznik świateł jest z lewej strony kierownicy a stacyjka po prawej, przez otwór po wyłączniku dojdzie się do tyłu stacyjki?
  • #5 6604372
    Gerri
    Spec od Mercedesów
    Posty: 5667
    Pomógł: 854
    Ocena: 3608
    Ale mnie załapałeś...
    Aktualnie pracuję na autach z kierownicą po nieprawidłowej stronie i nie pomyślałem.
    Oczywiście, że ten sposób nie jest zbyt dobry ;)
    Sorry - dopiero dzisiaj natknąłem się na tego posta :)
  • #6 9941662
    bielaq
    Poziom 10  
    Posty: 13
    Ocena: 1
    Nie bd zakładał nowego tematu ;D więc podłącze się do pytania
    czy jest możliwość wyjęcia stacyjki i wstawienia nowej bo z tego co widzę to u mnie jest zanitowana Oo
  • #7 9947203
    miler80
    Poziom 34  
    Posty: 2142
    Pomógł: 272
    Ocena: 1393
    Nie pomyliłeś czasem stacyjki z ryglem? Daj foto.
  • REKLAMA
  • #8 11928238
    Thadeuss1
    Poziom 11  
    Posty: 69
    Ocena: 57
    Witam podepnę się do tematu mam ten sam problem poradzi ktoś jak wymontowac stacyjkę z Vito?
  • #9 11928908
    Gerri
    Spec od Mercedesów
    Posty: 5667
    Pomógł: 854
    Ocena: 3608
    Którego Vito??? 638 czy 639? To zupełnie inne stacyjki!
  • #10 11945099
    Thadeuss1
    Poziom 11  
    Posty: 69
    Ocena: 57
    Vito 639 kluczyk na podczerwień
  • #11 11945215
    Gerri
    Spec od Mercedesów
    Posty: 5667
    Pomógł: 854
    Ocena: 3608
    Stacyjka jest trzymana w desce rozdzielczej tylko przy pomocy gwintowanej rozetki - Jest to widoczny z zewnątrz pierścień z chromowanym paskiem - ten naokoło otworu na kluczyk. Do odkręcania jest specjalna tulejka-narzędzie, ale z braku laku można wsadzić na sztorc dwa niewielkie śrubokręty i obracać całość przy pomocy trzeciego, większego. Zresztą napisałem o tym kilka postów wyżej.
  • #12 11946511
    Thadeuss1
    Poziom 11  
    Posty: 69
    Ocena: 57
    Wielkie dzięki za pomoc.Pozdrawiam
  • #13 15408273
    umek19
    Poziom 12  
    Posty: 28
    Ocena: 26
    do stacyjki najłatwiej się dostać po wyjęciu radia, tamtędy można ja wyjąć ale ja wole dołem po zdemontowaniu nawiewów na nogi kierowcy, oczywiście wcześniej trzeba odkręcić rozetkę jak pisano wcześniej
  • REKLAMA
  • #14 18468924
    revolt2
    Poziom 17  
    Posty: 875
    Pomógł: 3
    Ocena: 115
    Cześć panowie dołączę się do tematu i zapytam o wymianę stacyjki Mercedes Vito sprawa wygląda w ten sposób że auto po wymianie stacyjki nie odpala

Podsumowanie tematu

✨ W celu demontażu stacyjki i EZS w Mercedes Vito 111 CDI 2004 należy najpierw zdjąć szufladkę pod włącznikiem świateł, pod którą znajdują się dwie śruby mocujące włącznik. Po ich odkręceniu i wyjęciu włącznika uzyskuje się dostęp do tylnej części stacyjki. Stacyjka jest przymocowana do deski rozdzielczej za pomocą gwintowanej rozetki – chromowanego pierścienia wokół otworu na kluczyk. Do jej odkręcenia stosuje się specjalną tulejkę-narzędzie lub, w zastępstwie, dwa cienkie śrubokręty wprowadzone osiowo między rozetkę a stacyjkę, obracane trzecim większym śrubokrętem. Alternatywnie dostęp do stacyjki można uzyskać po wyjęciu radia lub demontażu nawiewów na nogi kierowcy, co ułatwia wyjęcie stacyjki. W przypadku modeli Vito 638 i 639 stacyjki różnią się konstrukcją, a w modelu 639 stosowany jest kluczyk na podczerwień. Wymiana stacyjki może powodować problemy z uruchomieniem pojazdu, co wymaga dodatkowej diagnostyki.
REKLAMA