Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

2 x xpress 15 - jaka odleg這嗆 mi璠zy g這郾ikami?

malinowy1977 12 Oct 2008 23:55 2073 24
    malinowy1977
    Level 10  
    witam . w drodze przypadku zdobylem 2 sztuki magnata xpress 15 i chce zmontowac obudowe izobaryczna gdyz to bedie chyba najlepsze rozwiazanie dla tych glosnikow
    2 x xpress 15 - jaka odleg這嗆 mi璠zy g這郾ikami?

takie by mi najbardziej mi odpowiadalo tylko jak bardzo sie tlumi i czy wogole czy jest jakas zasada co do odleglosci pomiedzy glosnikami?

Dodano po 3 [minuty]:

wielkosc obudowy wstepnie okolo 70 litrow w zamknietej coda dosc dobre Qtc 0,87 . wiem szalu nie ma ale niema tez trgedii ... to ma byc do samochodu i nie dresairstwo tylko muza w srodku
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemy郵e. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj si
    malinowy1977
    Level 10  
    co nikt nie jest w stanie mi odpowiedziec?
    malinowy1977
    Level 10  
    obawiam sie ze tego typu izobaryczme obudowy ter wystepuja aczkolwiek nie czesto pod warunkiem ze sa odpowiednio bieguny podlaczone . glosniki wcale nie musza byc do siebie przodem skierowane . wkoncu tez pracuja tak samo tylko normalniej to wyglada bardziej ludzko a nie konkursowo. pisze top na PODSTAWIE TEGO CO ZNALAZLEN GOOGLE .
    zajrzyj tu

http://www.dobryton.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=73

nie kazdy jest dresem i nie musi miec wystawiony kosz z obudowy.

ale dzieki a co do tlumienia? wie ktos?
    bmw_e36_coupe
    Level 21  
    malinowy1977 wrote:
    obawiam sie ze tego typu izobaryczme obudowy ter wystepuja aczkolwiek nie czesto pod warunkiem ze sa odpowiednio bieguny podlaczone . glosniki wcale nie musza byc do siebie przodem skierowane . wkoncu tez pracuja tak samo tylko normalniej to wyglada bardziej ludzko a nie konkursowo. pisze top na PODSTAWIE TEGO CO ZNALAZLEN GOOGLE .
    zajrzyj tu

http://www.dobryton.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=73

nie kazdy jest dresem i nie musi miec wystawiony kosz z obudowy.

ale dzieki a co do tlumienia? wie ktos?

do wyg逝szenia zastosuj g帳k i wat wyg逝szaj帷. Na Allegro poszukaj DIETZ 23503 i DIETZ 23501
    malinowy1977
    Level 10  
    tak wiem ze g帳ka i wate ale czy tylko wkolo prz sciankach czy calosc bo na moje to tylko scianki dosyc grubo ale sie moze sie myle
    bmw_e36_coupe
    Level 21  
    malinowy1977 wrote:
    tak wiem ze g帳ka i wate ale czy tylko wkolo prz sciankach czy calosc bo na moje to tylko scianki dosyc grubo ale sie moze sie myle

my郵 瞠 g帳ka na 軼ianach za豉twi spraw
    malinowy1977
    Level 10  
    i jak ktos cos wymyslil?
    這wieca
    Level 30  
    Kurde zawsze mia貫m troszke inne poj璚ie jak wygl康a izobaryk - ale c騜 jak to mawiaj cz這wiek uczy sie ca貫 篡cie.
    Co do 軼ianek to chyba raczej r闚nolegle, aczkolwiek nie jestem pewien.

Jak pod陰czy ? Skoro masz 4-ro kana堯wk to ka盥y g這郾ik pod jeden mostek. zachowuj帷 odpowiedni polaryzacje.
    maxtz
    Level 27  
    malinowy1977 z tego linku co poda貫 odno郾ie obudowy izobarycznej to to jest tam napisane 瞠 g這郾iki musz pracowa w przeciw fezie. Natomiast z twojego rysunku wynika 瞠 g這郾iki b璠 podpi皻e w fazie tak wi璚 b璠zie to zwyk豉 obudowa zamkni皻a z dwoma g這郾ikami ;)
    Po za tym wzmacniacz troch za s豉by do tych g這郾ik闚 i podpi望 mo積a tylko tak jak napisa 這wieca
    malinowy1977
    Level 10  
    moze i faktycznie zle tam narysowalem sorki . co do podlaczenia to nie jest problem... tak jakos wyszlo . wzmacniacze mam takie dwa wiec moze sie uda aczkolwiek nie jestem pewien czy mozna w nim zrobic mostek z czterech kanalow ale to tez nie problem . najwyzej wymienie wzmachole najwiecej mi wlasnie chodzilo ao sam skrzynke jak sie je tlumi ale sie to juz dowiedzialem . a co do dziwnosci tego izobaryka i braku przekonania niektorych to moja wiedza opiera sie na tym co wyczytuje w googlarce i bym byl szczesliwy jak sie czegos wiecej dowiedzial ... moze sie ktos jeszcze wypowie moze robil juz kiedys i wie na co zwrocic uwage moze jakie sugestie . dzieki i pozdro
    maxtz
    Level 27  
    malinowy1977 wrote:
    nie jestem pewien czy mozna w nim zrobic mostek z czterech kanalow .

O takich wzmacniaczach nie s造sza貫m.
    Do tych g這郾ik闚 najlepszy by豚y jaki monoblok jakie 450Wrms przy 2Ω wtedy g這郾iki 陰czysz r闚nolegle ;)
    Co do t逝mienia to najlepiej dobiera si je do鈍iadczalnie jak to si m闚i na w豉sne ucho ;)
    Pozostaje jeszcze sprawa obi皻o軼i tej obudowy bo z tego co tam wyczyta貫m to obudowa izobaryczna jest z regu造 mniejsza o 50% Tak wi璚 obudowa na dwa g這郾iki powinna by takiej obi皻o軼i jak zamkni皻a do jednego :?: Je郵i dobrze to zrozumia貫m.
    malinowy1977
    Level 10  
    no tu sie zgodze i wedlug sprytnego programiku wyszlo 147 litrow na 2 sztuki izobarycznie wtydy Qtc jest 0,71 ale ja sadze ze zrobienie 80 litrow nie bedzie jakas wielka zbrodnia wtedy Qtc jest 0,83 a sam przebieg nie jest nawet do przyjecia i bez podbic jakis strasznych. co do wzmachola to tylko tak teoretycznie pytalem i ta bede zmieniac.

jeszcze jedno pytanie . moj znajomy ma jakiegos jbl 12 ( nie amietam modelu) w zamknietej . sam sobie robil i nawet to mu wyszlo jest szczelna i wydlog parametrow dosc wielkosc dobral ale caly czas nazeka ze mu troche trzeszczy jakzrobi glosniej . moze byc przyczyna ze wzmak ma za maly ( ma jakiegos TWISTERA albo jakos tak podobnie) ten wzmak ma moze z 50 rms a ten jbl to napewno duzo wiecej chyba 600 ale nie jestem pewien . pomine fakt ze polowe energi jaka dostarcza do bagaznika zabieraja mu jakies smiszne lamki i diody myslicie ze cos zle zrobil czy sam glosnik a moze ten wzmak przy wiekszym poborze energi zaczyna zaklucenia robic? on twierdzi ze to napewno nie wina wzmacniacza....

Dodano po 3 [minuty]:

jeszcze raz dla 2 izobarycznie wychodzi 147,33 dla jednego w zamknietej 294,6l a ze zracji wielkosci bagaznika mysle o 80 litrach
    daimler
    Level 14  
    malinowy1977 wrote:

jeszcze jedno pytanie . moj znajomy ma jakiegos jbl 12 ( nie amietam modelu) w zamknietej . sam sobie robil i nawet to mu wyszlo jest szczelna i wydlog parametrow dosc wielkosc dobral ale caly czas nazeka ze mu troche trzeszczy jak zrobi glosniej . moze byc przyczyna ze wzmak ma za maly ( ma jakiegos TWISTERA albo jakos tak podobnie) ten wzmak ma moze z 50 rms a ten jbl to napewno duzo wiecej chyba 600 ale nie jestem pewien .

Lepiej niech ten etjopski wynalazek zwany :twister: wyrzuci bo to mu tylko psuje muzyke... ten wzmak jest za s豉by! ten jbl ma na pewno wi瘯sze zapotrzebowanie ni ten wzmak mo瞠 mu da ,ale czy 600rms to chyba nie....
    maxtz
    Level 27  
    malinowy1977 wrote:
    jeszcze raz dla 2 izobarycznie wychodzi 147,33 dla jednego w zamknietej 294,6l a ze zracji wielkosci bagaznika mysle o 80 litrach

Co Ci si chyba pomiesza這 prawie 300L na jeden g這郾ik :?:
    Nie mam parametr闚 tego g這郾ika ale tak dla 15" to zamkni皻a jakie 50L a BR to oko這 120L tak wi璚 wydaje mi si 瞠 ten " izobaryk" powinien mie jakie g鏎a ze 35L w ka盥ym razie wydaje mi si to bardziej wiarygodne bo te twoje obj皻o軼i to jakie takie z kosmosu :D
    malinowy1977
    Level 10  
    dobrze ci wyszlo 294 jest dla zamknietej wedlug parametrow jakie gdzies znalazlem i wedlug tych jakie dostarcza producent i tymi sie kieruje przy obliczaniiu.

zreszta nie tylko ten jeden glosnik ale wiele innych tez tak tak wypadaja w obliczeniach ze wychodzi strasznie duzo.

w BR go liczyc to juz wogole wychodzi jakas masakra pod 500l dlatego wlasnie robic chce izobarycna zamknieta . pozdro.
    malinowy1977
    Level 10  
    jeszcze sie nie zabralem ale jak juz mam te dwie 15stki to mysle nad wzmacniaczem tez magnata ... nie bedzie do pary... i mysle ze rx44 by starczyl ma on w mostku 2 *325W rms (przynajmniej tak wyczytalem ) sadze ze starczy ... ale wlsciwie nigdy jeszcze nie mialem kondensatora CA u siebie ale i tez nigdy do konca nie mialem przekonania o jego zaletach.... powiedzcie czy montaz jest faktycznie niezbedny w tym wypadku i czy procz nie przygasajacych swiatel w samochodzie i w radiu daje on jak捷 znaczaca roznice wdzwieku. i czy jest sens wyscielac jakie 200 300 zl na cos takiego w tym wypadku.
    BlueSystem
    Level 28  
    co do wzmacniacza szukaj monobloka, wtedy mostkujesz glosniki i podpinasz pod jeden kana, daje to lepsz kontrol nad g這郾ikiem i pewno嗆 瞠 oba graj tak samo.
    malinowy1977
    Level 10  
    witam .

zrobilem wreszcie t skrzynke tak jak pisalem wczesniej 80 l . wzmacniacze 2 monobloki tez magnat 1*225w 4ohm rms . kable na kazdy wzmak 20mm2 i ogolnie naprawde szybko sobie to gra . co do zejscia to slyszalem nizej schodz帷e ale napewno nie takie szybkie. najwazniejszy cel osi庵niety nie slycac na zewnatrz mocno . ale pojawil sie problem nowego typu radio sie wylacza przy mocniejszym kopnieciu (pioneer + odseparowany 16,5cm Blaupunkt Vc 662 i 2way w desce 10cm pod nogami blaupunkt )sadzicie ze nalezy ciagnac nowa instalacje zamiast tej fabrycznej czy tez wzmacniacz by sie przydal na przod (zostal mi sie jeden Blaupunkt GTA 4 Special mogl bym go wykozystac).
    ten odseparowny ma 80 w rms to jak sadze troche za duzo na radyjko .
    maxtz
    Level 27  
    Pewnie masz na instalacji radia spadki napi璚ia sprawd jakie masz napi璚ie zasilania radia przy tym "kopni璚iu"
    malinowy1977
    Level 10  
    no chyba bede musial . ale te glosniki 16,5 wymagaja wzmaka czy tak je zostawic na lepszych kablach
    maxtz
    Level 27  
    Kolego przecie wystarczy spojrze na parametry:
    System: 2-dro積y system komponent闚
    字ednica: 165 mm
    Moc sinusoidalna: 80 Watt
    Moc maksymalna: 320 Watt
    Skuteczno嗆 (dB / 2,83 V / 1 m): 92 dB
    Pasmo przenoszenia (Hz): 35-25.000 Hz
    Impedancja : 3 Omy
    Materia membrany: Jedwab
    G喚boko嗆 monta簑: 56 mm

G這郾iki maj 80W a radio przy 3Ω mo瞠 jakie 25W g鏎a no to jak mo瞠 dobrze zasili te g這郾iki :(
    malinowy1977
    Level 10  
    dzieki serdeczne. jak do tej pory moje audio nie potrzebowalo takiego zasilania i wlasciwie wiedze tez mam szczatkowa . wszelkie wiadomosci sa z forum ale jak to sie mowi dopytac nie zaszkodzi.
    jak powszechnie wiadomo iekszosc zaczyna Ca robic od suba a potem reszte i mnie tez to nie ominelo . pozdro i dzieki