Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiornik GPS - pobor mocy przez telefon (USB vs Bluetooth)

Pascalt 17 Paź 2008 00:39 2540 3
  • #1 17 Paź 2008 00:39
    Pascalt
    Poziom 22  

Witam,
    ma może ktoś doświadczenie w kwestii tego, jak ma się różnica w czasie działania telefonu na jednej baterii przy połączeniu z odbiornikiem GPS przez USB i przez Bluetooth. Chodzi konkretnie o to, czy jest zauważalna różnica w czasie pracy na jednej baterii miedzy tymi dwoma rodzajami połączeń miedzy urządzeniami. Logika wskazywałaby na mniejsze zużycie energii w przypadku przewodowego połączenia. Jednak aktualnie stanąłem przed wyborem takiego urządzenia. Jeśli USB, to na pewno z układem StarSrift 3, jeśli Bluetooth, to MTK. Interesuje mnie jedynie różnica w czasie działania telefonu, bo w przypadku modułów, to zbliżają się one do około doby, więc w zupełności wystarczy. Dodam, że posiadam Nokie N51, a tu przy połączeniu Bluetooth słyszałem, że na jednej baterii przeżyje (przy nawigowaniu) co najwyżej 10 godzin. Wiem, że są ładowarki samochodowe ;) ale nie o to chodzi...

Pozdrawiam.

0 3
  • Pomocny post
    #2 17 Paź 2008 01:28
    4dim
    Poziom 14  

Niestety... musisz pogodzic sie z mysla o ladowarce samochodowej. Ja kiedys testowalem polaczenia GPS - NOKIA 6600 na USB i Bluetooth. Przy polaczeniu Bluetooth zestaw dzialal okolo 3 godzin (telefon "padal" a w GPS jeszcze bateria dzialala) natomiast "na kablu" sprzet dzialal okolo 4 godzin. Uzywalem tez HTC TYTN z modulem GPS StarSrift 3 poprzez Bluetooth i na bateriach telefon wytrzymywal max 3 godziny.
    Teraz mam OMNIE i z wewnetrznym GPS bateria dziala max 4 godziny.

Podsumowujac, kupuj ladowarki samochodowe ;( to przy obecnym zaawansowaniu sprzetu koniecznosc.

0
  • #3 17 Paź 2008 17:46
    Pascalt
    Poziom 22  

Oczywiście - z ładowarką samochodowa, to wiem, ze jest dla mnie koniecznością (wyjazdy zagraniczne). Pytałem pod kątem żywotności baterii w telefonie, bo przecież wiadomo, że im większy prąd rozładowania, tym krótszy czas życia baterii. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

0
  • #4 02 Gru 2008 11:25
    kospio
    Poziom 1  

Witam.. Mam do Was pytanie natury technicznej: w jaki sposób podłączyć odbiornik gps usb (SkyTraq Venus 521) z nokią e51, oczywiście tak aby działał..

0
  Szukaj w 5mln produktów