Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GPS w telefonach a czas bracy baterii (na przykładzie samsunga z androidem)

22 Paź 2011 15:42 1458 2
  • Poziom 14  
    Od niedawna korzystam z GPS'u w telefonie. Zapewnienia producentów ile to te zabawki nie trzymają można włożyć między bajki. Samo dzwonienie pobiera mi jakieś 70% baterii dziennie. Leżenie bez dotykania najmarniej z 15% (24h nie przeleżał, więc tylko szacuję). GPS żre już absolutnie na potęgę. Nawet nie chciałam sprawdzać w ile czasu padnie.
    Czy to normalne, czy mam wadliwą baterię?
    Jaki jest sens umieszczania w telefonie urządzenia (GPS) które rozładuje baterię w ciągu kilku godzin? A jazda z telefonem podłączonym do ładowarki samochodowej to też absurd, bo np w moim Samsungu bateria ładowana i używana grzeje się do minimum 50 stopni! (to normalne?) zmierzyłam aplikacją monitorującą stan baterii i faktycznie telefon grzał tak że mi się policzek pocił
  • Poziom 39  
    Deklarowany czas pracy, to czas osiągalny, pod warunkiem, że telefon leży nieużywany w miejscu, gdzie zasięg jest na max i nie ma przełączania między nadajnikami. Co do zżerania baterii niestety - tak to jest ze smartfonami. Dla mnie jazda z gps podłączonym do ładowarki to norma - pobór prądu jest spory, wyświetlacz, moduł gps, gsm itd pożerają trochę energii.
  • Poziom 14  
    aha... Nie pociesza mnie to, ale dziękuję.