Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SEAT CORDOBA 1600 SX 1996

picador 23 Paź 2002 08:30 6217 14
  • #1 23 Paź 2002 08:30
    picador
    Poziom 33  

Po rozładowaniu akumulatora wypadły kluczyki od centralnego zamka ...
    oryginalne sterowanie podczerwienią

w jaki sposób wpisac je ponownie w centralkę ?

• #2 23 Paź 2002 23:59
    ganrot
    Poziom 11  

witam
    tez raz pisałem w podobnym temacie ale jakos mi nikt nie pomógł moze teraz znadzie sie jakas dobra dzusza
    pozdr.

• #3 01 Gru 2002 15:14
    jn
    Poziom 11  

vag i adaptacja kluczyków w systmie komfortu- mam do skody
    Octavi procedure bez vaga

• #4 03 Gru 2002 05:16
    gontal
    Poziom 10  

mie jestem pewien czy o to ci chodzi mam nadzieję że tak:Czynności związane z programowaniem kluczyka:
    1.włożyć jeden z kluczyków w zamek drzwi kierowcy.
    2Pezekręcać kluczyk do pozycji zamykającej i przytrzymaj go w tej pozycji przynajmniej przez 0,5 s
    3.Powtorz trzykrotnie powyższą czynność. Dopuszczalny czas tej operacji wynosi 5 s. Od tej chwili do dyspozycji jest 20s na zaprogramowanie kluczyka.
    4.wykmij kluczyk z zamka i skieruj go na wewnętrzne lusterko wsteczne.
    5.trzymaj wciśnięty przycisk zamykający i jednocześnie przyciśnij trzykrotnie przycisk otwierający. Kontrolka kluczyka mignie 5 razy.

Jeśli jednostka sterująca wbudowana w lusterko wsteczne zaakceptuje programowanie kluczyka zostaną automatycznie zamknięte drzwi.
    6.Następnie dwadzieścia sekund jest do dyspozycji na zaprogramowanie drugiego kluczyka. Jeśli moduł zaakceptuje programowanie drugiego kluzyka nastąpi otwarcie drzwi. Wówczas programowanie jest zakończone.

jeśli Ci o to chodziło no to super może być taka sytuacja że ten sposób programowania nie zadziała to daj znać mam w niemieckiej instrukcji obslugi jeszcze chyba dwa sposoby kodowania ale mam nadzieję że o to chodziło i ten sposób wystarczy

• #5 03 Gru 2002 08:26
    picador
    Poziom 33  

Dzięki , sprawdzę , dam znac co wyszło :-))

• #6 03 Gru 2002 23:10
    Fazi
    Poziom 17  

Witam!
    Co jesli w furze nie ma zamka (ani klamek, heh). Jaka jest procedurka? Jutro bede wlasnie taka furka sie bawil i potrzebuje zaprogramowac nowy kluczyk. Dodam ze wbudowany immobilizer jest zakodowany ok, jest tylko problem z pilotem od centrala. Dysponuje VAGiem i VASem jakby co. Furka to Seat Ibiza 20 16V. Z gory dzieki za odpowiedz
    Pozdrawiam
    Fazi

• #7 05 Gru 2002 14:50
    gontal
    Poziom 10  

Spróbuj w ten sposób jeśl nie dałeś sobie jeszcze z tym rady.

1. Włóż kluczyk do stacyjki.

2. Przekręć kluczyk do pozycji -zapłon włączony(bez uruchamiania silnika) i przytrzymaj go nie dłużej niż 5 sekund.

3. Wyjmij kluczyk.Od tej chwili do dyspozycji jest 20 sekund na zaprogramowanie kluczyka.

4. Trzymaj wciśnięty przycisk zamykający i jednocześnie przyciśnij trzykrotnie przycisk otwierający.kontrolka kluczyka mignie 5 razy.

Jeśli jednostka sterująca zaakceptuje programowanie kluczyka to automatycznie zostaną zamknięte drzwi.

5. Następne 20 sekund jest do dyspozycji na zaprogramowanie drugiego kluczyka. Jeśli moduł zaakceptuje programowanie drugiego kluczyka nastąpi otwarcie drzwi. Wówczas programowanie jest zakończone.

Jednostka sterująca jest w stanie zapamiętać kody dwóch kluczyków.
    Daj znać czy coś się przydała ta moja notatka a jeśli masz inna to jak możesz to mi ją przyślij a może masz kody wyświetlane na wyświetlaczu tam gdzie jest licznik przebiegu i jak to się kasuje.

Pozdrwiam.

• #8 05 Gru 2002 23:37
    teodor76
    Spec od samochodów

kody wyświetlane na wyświetlaczu tam gdzie jest licznik przebiegu i jak to się kasuje.

o jakie kody ci chodzi ???????????
    o oil service , inspekcja ????????

• #9 06 Gru 2002 00:21
    amator2
    Poziom 16  

Cześć

Właśnie przejrzałem ten temat i bardzo mnie zainteresował.
    Kupiłem samochód w którym przypadkowo pewnego dnia przestało
    działać otwieranie dzwi na pilota.
    Samochód ten to Seat Leon 2001 rok. Piloty są na fale radiowe
    Pojechałem więc do serwisu, chociaż auta tam nie kupiłem. Liczyłem że potrafią to zrobić.
    Panowie stwierdzili 15 minut i po problemie !
    Cóż wypiłem kawę, przejrzałem kilka gazet mineła godzinka i trochę i nic !
    W końcu przychodzi mechanik i mówi "uszkodzony moduł sterujący" koszt naprawy od 1500 zł w górę. I tak otwieram te drzwi kluczykiem od kilku miesiecy, a tu się zimno zrobiło i strach do zamka podchodzić. Najgorsze jest to że zamek mam tylko w jednych drzwiach.
    Podobno ten moduł steruje również centralnym zamkiem, obsługiwanym z klawiszy wewnątrz auta, elektrycznymi szybami i oświetleniem w samochodzie. A to wszystko działa poprawnie. Może to tylko kwestia opisanych wyżej procedur ? Tylko czy w Leonie jest podobnie ?
    Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc w tym temacie

Jeśli chodzi o inspekcje to w moim aucie zadziałała opisana w załaczonym pliku procedura

Pozdrawiam i dziękuję

Sławek 8)

• #10 10 Gru 2002 23:35
    gontal
    Poziom 10  

tak chodziło mi o inspekcje i serwis oil dzięki mam tylko pytanie czy te dwa sposoby które podałem ktoś wypróbowal i czy one działają

• #11 11 Gru 2002 07:11
    amator2
    Poziom 16  

Niestety w przypadku Seata Leona 2001 rok nie zadziałały.
    Niestety nie wiem czy to wina procedury czy mojego modułu komfortu.
    Jednak w żadnym przypadku diody na pilocie nie zadziałały jak w opise

Pozdrawiam
    Sławek 8)

• #12 09 Mar 2003 21:50
    Amigos26
    Poziom 15  

Mam Cordobę taką samą tylko 1998r. Sam montowałem autoalarm z modułem centralnego zamka, Cała centralka jest nad podszką pasażera, sterowanie +12V 0.5A dotknięcie do jednego to zamykanie do drugiego otwieranie. Wystarczy tylko alarm na pilota i wszystko działać będzie :P[/img]

• #13 10 Mar 2003 12:58
    McRobert
    Poziom 12  

Warto wpaść na forum samochodowe jest tam wile informacji technicznych i forum seata.

Link: http://www.forum.tuning.pl/ - polecam sam mam seata i wiele problemów rozwiałem zaglądając tam..

Pozdrowionka

• #14 19 Kwi 2003 17:10
    CCC13
    Poziom 14  

a moze ktos wie jak zaprogramowac pilot w toledo 1997 r., zamek penumatyczny, pilot zachowoje sie tak jak bylo napisane w poprzedni\ch postach, ale centralka nie przyjmuje kodu. Co zrobic?

• #15 26 Wrz 2005 14:02
    vvaldek
    Poziom 28  

zadzwon do mnie około 19 spróbuje ci pomóc bo teraz nie mam czasu pisać

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME