Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofala Whirlpool JT359/wh ciemny wyświetlacz

pawel12 07 Lis 2008 20:52 1332 5
  • #1 07 Lis 2008 20:52
    pawel12
    Poziom 19  

Witam,sprzęt jak wyżej. Bardzo wypasiona kuchenka ,kosztowała klienta ok.1500zł. Nagle zrobiło się ciemno na zegarze i głucha. Sprawdziłem zabezpieczenie,przewod zas. filtr p-z . Na płycie sterującej też nic gołym okiem nie widać . Nie mogę się dobrać do samego wyświetlacza umieszczonego w drzwiach-otwieranych od gory do dołu.Ciężko znależć jakieć zaczepy obudowy drzwi, a trochę nad tym siedziałem i nic. Może ktoś to już przerabiał ,albo posiada jakieś instrukcje, bo inaczej to ją chyba przecinakiem rozłupię. Z gory dzięki.

0 5
  • #2 07 Lis 2008 21:07
    eeban
    Specjalista AGD

do naprawy modul dolny aby sie do niego dobrac trzeba rozebrac połowe mikrofali zacznij od koca na ktorym zaczniesz rozbierac.
    odwróc ja do góry nogami i do dzieła :D

0
  • #3 07 Lis 2008 22:56
    mirofalcon
    Poziom 24  

sprawdź trafo na module czy nie przepaliło bezpiecznika termicznego

0
  • #4 08 Lis 2008 07:53
    pawel12
    Poziom 19  

Eeban, ale ktore elementy na płycie mogły paść, bo ją dosyć szczegołowo oglądałem i nic nie widać,czy jest ktoryś element bardziej podejrzany , niż inne ?

0
  • #5 08 Lis 2008 21:50
    eeban
    Specjalista AGD

pawel12 napisał:
    Eeban, ale ktore elementy na płycie mogły paść, bo ją dosyć szczegołowo oglądałem i nic nie widać,czy jest ktoryś element bardziej podejrzany , niż inne ?

tu trzeba szukać, miernik w dłoń

0
  • #6 01 Lip 2014 07:56
    m3ritum
    Poziom 2  

a ja mam pytanie z cyklu opłacalności naprawy.
    Model JT359 white jak wyżej, symptomy podobne z tą różnicą że na wyświetlaczu jest jedna długa kreska wyświetlana
    Mikrofala Whirlpool JT359/wh ciemny wyświetlacz
    i co jakiś czas pika jak przy stukaniu w klawisze. Zastanawiam się nad opłacalnością naprawy. Ktoś podpowie czy w ogóle czy to będzie opłacalne, czy dać sobie spokój i zakupić nową. Ta kuchenka użytkowana jest przez okres 7-8 lat.

1