Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes a klasa w168 problem przy odpaleniu

21 Lis 2008 19:59 20425 8
  • Poziom 11  
    hej mam dziwny problem z odpaleniem auta. Otóż przekręcam kluczyk pojawiają się diodki na wyświetlaczu słychać cicho pompkę od benzyny po chwili się wyłącza więc przekręcam kluczyk i odpalam auto odpala ma gdzieś 1200obrotów i po chwili obroty maleja tak jakby chciało zgasnąć czasem gaśnie a czasem nie gaśnie po chwili znów wchodzi na obroty i stabilizuje je na 900 obrotów. Problem nie występuje gdy dodam gazu przy odpalaniu. Co to może być jest to silnik 1.4 benzyna rocznik 99 wersja w168. Jeśli auto jest rozgrzane i odpalam je ponownie to tych falujących obrotów nie ma natomiast gdy zrobi się zimny falujące obroty są.
    załączam filmik nagrany z odpalania auta
    http://www.wrzuta.pl/film/jjuLr8Nhaa/20080915
    Czasem słychać podczas odpalania że auto klekocze przez chwilę ale udało mi się ustalić że to będzie wina popychaczy hydraulicznych zaworów (szklanki) olej zmieniony na castron 10W40
    Byłem u jednego mechanika auto zostało na noc stwierdził że to pewnie łancuch albo napinacz.
    Pojechałem do stacji diagnostycznej na komputer mechanik zrobił test silnika sprawdził błedy ale nie było tam nic związanego z łancuchem rozrządu
  • Poziom 18  
    Nie wiem czy nie łapie 'fałszywego powietrza". Sprawdz wszystkie połaczenia przy kolektorze ssącym. Może przetarty jest któryś węzyków. Miałem podobny problem w Vectrze. Przyczyną był pęknięty przewód podciśnieniowy od serwa hamulcowego.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    czyli przepustnica byłaby brudna?
  • Poziom 18  
    lukaszm18 napisał:
    czyli przepustnica byłaby brudna?

Nie musi być brudna. Przy hamowaniu z wyciśniętym sprzęgle silnik wchodzi w obroty biegu jałowego. Jeśli nie są wyregulowane lub gdy łapie fałszywe powietrze silnik gaśnie.
  • Poziom 11  
    problem w tym że on nie gaśnie wtedy gaśnie tylko gdy jest zimny przy 1 odpaleniu jesli robie 2,3,5,10 odpalenie juz nie zgasnie
  • Poziom 2  
    Rozwiązałeś może już ten problem bo mam to samo w moim A160 98r. lecz zauważyłem że po włączeniu biegu zaraz po odpaleniu zmniejsza ryzyko zgaśnięcia ale ja mam pół automat może to ma coś wspólnego bo po włączeniu biegu komp podtrzymuje obroty i może dlatego silnik nie gaśnie??
  • Poziom 10  
    witam na samym początku sprawdz wszystkie odmy a jak to niepomoze to bycmoze przepływka (jest razem z sterownikiem)
  • Poziom 1  
    mam ten sam problem, gdy postoi moj a140 nie chce palic za 1 razem. czy ktos juz rozwiazal ten problem???
  • Poziom 11  
    Problemem okazał się przepływomierz, jako że jest zintegrowany z pcm'em naprawa jest dość droga. Naprawił mi go gość z biłgoraju.