Kiedyś znalazłem ciekawy artykuł o interfejsie(konwerterze) LPT -> ISA
pt.: "Interfejs kart laboratoryjnych" z Poznańskich Warsztatów Telekomunikacyjnych ( www.pwt.et.put.poznan.pl ). Artykuł może być inspiracją do stworzenia własnych rozwiązań takiego interfejsu i wykorzystania starych kart ISA ponownie. Pozwalam sobie zamieścić ten artykuł oraz opisy standardów portu równoległego wraz z bibliotekami odblokowującymi port LPT. Liczę że otworzyłem temat, który możne się rozwinąć o wasze rozwiązania i pomóc innym.
To linki do innych plików i tematów związanych z LPT:
Sterownik urządzeń elektrycznych przez port LPT komputera
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic29620.html#238822
Port lpt . Wymiana informacji w obie strony, jaki program ?
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1143354.html
Sterowanie kilkoma urządzeniami za pomocą portu LPT - PASCAL
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1130225.html
Sterowanie portem LPT VisualBasic6 i INNE
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic328008.html
Sterowanie oświetleniem przez LPT
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic88739.html
Prosty sterownik na porcie LPT (SoftPLC z wykorzystaniem PC)
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1140680.html
Pascal, stany logiczne, LPT
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1073420.html
LPT 10kHz, sterowanie pojedynczym bitem
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1122165.html
Pisanie driver`ów - Driver Development Kit (DDK)
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1038695.html
Własny sterownik pod Windowsa
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1126425.html
Wizualizacja wejść/wyjść portu równoległego lub szeregowego?
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1109633.html
Jak coś jeszcze znajdę to dołączę.
pt.: "Interfejs kart laboratoryjnych" z Poznańskich Warsztatów Telekomunikacyjnych ( www.pwt.et.put.poznan.pl ). Artykuł może być inspiracją do stworzenia własnych rozwiązań takiego interfejsu i wykorzystania starych kart ISA ponownie. Pozwalam sobie zamieścić ten artykuł oraz opisy standardów portu równoległego wraz z bibliotekami odblokowującymi port LPT. Liczę że otworzyłem temat, który możne się rozwinąć o wasze rozwiązania i pomóc innym.
To linki do innych plików i tematów związanych z LPT:
Sterownik urządzeń elektrycznych przez port LPT komputera
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic29620.html#238822
Port lpt . Wymiana informacji w obie strony, jaki program ?
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1143354.html
Sterowanie kilkoma urządzeniami za pomocą portu LPT - PASCAL
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1130225.html
Sterowanie portem LPT VisualBasic6 i INNE
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic328008.html
Sterowanie oświetleniem przez LPT
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic88739.html
Prosty sterownik na porcie LPT (SoftPLC z wykorzystaniem PC)
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1140680.html
Pascal, stany logiczne, LPT
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1073420.html
LPT 10kHz, sterowanie pojedynczym bitem
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1122165.html
Pisanie driver`ów - Driver Development Kit (DDK)
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1038695.html
Własny sterownik pod Windowsa
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1126425.html
Wizualizacja wejść/wyjść portu równoległego lub szeregowego?
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1109633.html
Jak coś jeszcze znajdę to dołączę.
Fajne? Ranking DIY