Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2.0 Td problem tryb awaryjny - help

26 Lis 2008 18:19 1984 2
  • Poziom 9  
    Porszę o radę w lipcu nabyłem vitarke 2003rok 2.0 td (silnik 100 ps) typ RHZ z grupy PSA. Autko ma przebieg 90 tys. Problem w tym , iż od wakacji mam problem . Raz na jakis czas zapala sie check engine i autko wchodzi w tryb awaryjny 2500 tys obrotów i nic nie reaguje na pedal gazu. Przekrecam kluczyk i jest przez mc dobrze po jakims czasie kontrolka gasla sama (jak sprawdzil 5 razy ze nie ma bledu ) . Odalem autko do ASO w lublinie panowie wygasili mi kontrolke ostwerdzili ze to wina paliwa i ze jest wszystko oki. Lałem na shell i dodatki do ropy itd i to samo wiec 2 raz udałem się do ASO spisali mi kody błędów, wygasili kontorlke i znowu "ze wszysko oki". (kody błędów - P 1517 , p 1138 , p0191) . Teraz jest zima i coraz czesciej autko wchodzi mi w tryb awaryjny a na dodatek losowo jak wyciagam kluczyk to czasami silnik jeszcze przez 1,5 sekundy chodzi . Panowie jakies rady ?czy to wtrysk się oddzywa (przyciera się) ???
  • Poziom 12  
    moze byc cos z turbo sprawdz przewody dochodzace a najlepiej podjedz do aso zeby ci sprawdzili turbo
  • Poziom 12  
    Błędem P1517 się nie przejmuj,dotyczy immo i jest zawsze.Pozostałe dwa błędy P0191- czujnik ciśnienia na szynie rail (połączenie/uszkodzony czujnik)
    P1138- elektrozawór kontroli ciśnienia na szynie rail. W moim przypadku uszkodzona była wiązka elektryczna (silnik/sterownik).