Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Suzuki Grand Vitara 1 2.0TD 2002 diesel

31 Dec 2019 13:47 585 6
 • Level 10  
  Witam.
  Niedawno teść kupił używane Suzuki Grand Vitara, rocznik 2002, silnik 2.0 TD. Problem jaki ma z tym samochodem jest następujący, otóż pojawia się kontrolka check engine. Samochód traci moc, więcej niż 90km/h nie chce jechać. Kilka razy błąd był kasowany, ale pojawia się za każdym razem i tylko wtedy jak samochód zostaje zatankowany. Mechanik wymienił trzy różne czujniki paliwa. Jaka jeszce może być przyczyna takiej usterki?
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
 • Level 10  
  W tych modelach pompa paliwa lubi opiłkować. Lepiej jak jakiś pompiarz do niej zaglądnie.
 • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
 • Level 10  
  Niestety nie wiem jaki to błąd. Na pewno sprawdzimy pompkę.
 • Level 10  
  Witam ponownie. Niestety powracam do tematu. Pompka nie została sprawdzona ale mam kody błędów jakie wyskakują. Są to kolejno:
  P0230
  P0903
  P00CC
  P00C8
  Dodatkowo pojawił się problem z kierunkowskazami pomimo że samochód stoi w garażu. Ciągle przepala się bezpiecznik. Podmieniłem przerywacz ale to niestety nie pomogło. Światła mijania są, awaryjne działają ale kierunki wcięło. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź jakie usterki mogą generować błędy oraz co może być powodem braku kierunkowskazów.
 • Level 10  
  Ciąg dalszy walki z kierunkami. Podminiłem przekaźniki i na zapłonie kierunki pojawiły się. Natomiast po odpaleniu silnika słychać było jak bezpiecznik się spalił, kierunki zniknęły a w stacyjce tak jakby powstawało spięcie.
 • Level 10  
  Elektryk zlokalizował problem kierunkowskazów. Spięcie powstawało na wiązce przewodów od bezpieczników pod wygłuszeniem. Przyjemność kosztowała 480 zł.