Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Grand Vitara 1 2.0TD 2002 diesel

31 Gru 2019 13:47 246 6
  • Poziom 10  
    Witam.
    Niedawno teść kupił używane Suzuki Grand Vitara, rocznik 2002, silnik 2.0 TD. Problem jaki ma z tym samochodem jest następujący, otóż pojawia się kontrolka check engine. Samochód traci moc, więcej niż 90km/h nie chce jechać. Kilka razy błąd był kasowany, ale pojawia się za każdym razem i tylko wtedy jak samochód zostaje zatankowany. Mechanik wymienił trzy różne czujniki paliwa. Jaka jeszce może być przyczyna takiej usterki?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    W tych modelach pompa paliwa lubi opiłkować. Lepiej jak jakiś pompiarz do niej zaglądnie.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Admin grupy Samochody
    Jaki błąd zapisuje sterownik silnika?
  • Poziom 10  
    Niestety nie wiem jaki to błąd. Na pewno sprawdzimy pompkę.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie. Niestety powracam do tematu. Pompka nie została sprawdzona ale mam kody błędów jakie wyskakują. Są to kolejno:
    P0230
    P0903
    P00CC
    P00C8
    Dodatkowo pojawił się problem z kierunkowskazami pomimo że samochód stoi w garażu. Ciągle przepala się bezpiecznik. Podmieniłem przerywacz ale to niestety nie pomogło. Światła mijania są, awaryjne działają ale kierunki wcięło. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź jakie usterki mogą generować błędy oraz co może być powodem braku kierunkowskazów.
  • Poziom 10  
    Ciąg dalszy walki z kierunkami. Podminiłem przekaźniki i na zapłonie kierunki pojawiły się. Natomiast po odpaleniu silnika słychać było jak bezpiecznik się spalił, kierunki zniknęły a w stacyjce tak jakby powstawało spięcie.
  • Poziom 10  
    Elektryk zlokalizował problem kierunkowskazów. Spięcie powstawało na wiązce przewodów od bezpieczników pod wygłuszeniem. Przyjemność kosztowała 480 zł.