Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem ze sterownikami grafiki x3100 Intela

02 Gru 2008 19:21 3056 6
  • Poziom 18  
    Witam wszystkich, od dłuższego czasu walczę z grafiką w Lenovo 3000n200, po włączeniu gry i to mało wymagającej przygodowej ,,Reprobates'' grafika zawiesza się i otrzymuję komunikaty że sterownik ekranu igxprd32 przestał normalnie działać lub że nastąpiło zapętlenie tego sterownika.
    Nie pomogło przeinstalowanie xp ani żadne sterowniki ze strony producenta lub Intela, zainstalowałem Auto Patcher i SP3 ale po SP3 jeszcze szybciej pojawił się bluescreen, sądziłem że to wina pamięci więc testowałem różne konfiguracje i miałem wrażenie że kiedy obydwa banki są zajęte zawiesza się szybciej, najdłużej można pograć kiedy komp jest zimny, kiedy trzymałem go 10 godzin w zimnym samochodzie to po włączeniu grałem 20 minut i nic się nie działo.
    Przeczytałem podobne tematy ale to nie rozwiązało problemu, czy ma ktoś pomysł na ten problem poza wyrzuceniem złomu przez okno?
  • Poziom 18  
    to jest nowy lapek, kilka miesięcy i problem był od początku z grami, na bluescreen są różne komunikaty: np
    stop:0x0000008E(0x80000004,0x80705AC9,0x72D7708,0x00000000)
    lub ze nastąpiło zapętlenie sterownika ekranu igxprd32
    lub że w/w sterownik przestał poprawnie działać
  • Poziom 18  
    już było, wymienili dysk i jest dalej to samo, całe nieszczęście z firmą Lenovo że wyznają zasadę:,, udawać że się naprawia do zakończenia gwarancji a potem niech się frajer buja..''
    Włączyłem SIW i speedfan ale nie znalazłem temperatury chipsetu, jutro wezmę termometr i zmierzę temperaturę tylko nie wiem jaka jest dopuszczalna, pod klapką pamięci widać mały radiator, nie jest to procek więc wnioskuję że chipset tylko ten radiator coś mikry, miejsca tam na dwa razy większy, aż korci żeby go wymienić na większy.
    Fotka
    problem ze sterownikami grafiki x3100 Intela
  • Poziom 10  
    Ja mam ten sam problem tylko że z dellem. Na początku miałem Vistę i zmieniłem na XP, od tamtej pory mam problem z tym sterownikiem :sm37: , nie wiem już co zrobić. Na początku myślałem że to problem ze sterownikami i przeinstalowałem system, a dzień później i tak wyskoczył błąd.:|
  • Poziom 18  
    W moim lapku XP jest od początku, fabrycznie, po wielu testach i noszeniu sprzętu do serwisu stwierdziłem i przeczytaniu kilku artykułów o grafice doszedłem do wniosku że X3100 to najgorsza z możliwych grafik i do tego spaprane sterowniki, jedynym rozwiązaniem jest pozbyć się takiego sprzętu na podstawie ustawy o niezgodności towaru z umową, wybrać coś z grafą nVidia, miewałem różne grafiki ale nVidia jest najlepsza, karty z niskiej półki potrafią więcej niż można się spodziewać i do instalacji sterowników nie trzeba pamiętać o instalacji NetFramework jak u konkurencji.