Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Zanussi FLS873C problem z silnikiem

cudzes 06 Gru 2008 13:13 1297 5
  • #1 06 Gru 2008 13:13
    cudzes
    Poziom 15  

Witam jak w temacie, pralka pracuje w porządku tylko jest problem z wirowaniem. Całe pranie przebiega dobrze jak zaczyna wirować pod pralką robi się jasno, silnik bardzo iskrzy . Czy może to być spowodowane od kondensatora czy może silnik już do wymiany? :cry:

0 5
  • #2 06 Gru 2008 15:21
    staszekf
    Poziom 32  

Do wymiany szczotki silnika.Pozdrawiam.

0
  • #3 06 Gru 2008 16:14
    cudzes
    Poziom 15  

Szczotki podmieniłem dobrze ze silnik miałem na zewnątrz pralki . Załączyłem pralkę na wirowanie owszem iskrzenie ustąpiło , ale z silnika wydostawał się dymek przy wysokich obrotach więc szybko wyłączyłem . Teraz to trochę buczy i nie może wystartować , czyli wirnik do wymiany , widocznie była gdzieś przerwa. Dzięki za pomoc.

0
  • #4 10 Gru 2008 19:54
    brummer
    Poziom 13  

Kolego wyciągnij ten wirnik wyczyść dobrze komutator /wylamelkuj /
    miernikiem sprawdz czy nie ma przerwy, następnie włoż go na magnes i bedziesz wiedział czy jest sprawny czy nie...
    Powodzenia..

0
  • #5 12 Gru 2008 10:52
    cudzes
    Poziom 15  

Witam zrobiłem składak z tej pralki podstawiłem silnik od amiki, musiałem tylko pasek dopasować, ponieważ silnik ma grubsze koło pasowe na wirniku . Mam pytanko jak się to robi (włóż go na magnes i będziesz wiedział czy jest sprawny), i jak się ściąga to koło pasowe z wirnika , czy jest nakręcane, cz nabijane?. Pozdrawiam ..

0
  • #6 12 Gru 2008 11:13
    staszekf
    Poziom 32  

Kółeczko silnika jest nabijane,przy pozostawieniu tego samego kółeczka będziesz miał wyższe obroty wirowania.Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów