Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Einhell SGA 145 turbo

20 Gru 2008 15:00 4642 4
  • Poziom 9  
    Chciałbym do tego urządzenia zamontować elektrozawór do gazu. Nie wiem czy kupić z cewką 24 czy 220 V i jak to najprościej podłączyć by w momencie przyciśnięcia włącznika w rękojeści nastąpiło otwarcie przepływu gazu. Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 21  
    Najpewniej na 230V, podłączysz go razem z transformatorem spawalniczym. Ale trzeba się upewnić że transformator jest załączony na czas spawania (spotkałem się z takim półautomatem że transformator był cały czas załączony a tylko posuw drutu był załączany), musi być stycznik lub przekaźnik albo triak na płytce. Próbę można zrobić, wysunąć trochę drutu z rękojeści i przy nie przyduszonym przycisku w rękojeści nie powinno się spawać. Rozumiem że gaz masz zamykany przez zduszanie wężyka od gazu.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 9  
    Dziękuję serdecznie za rade. Po Świętach będę eksperymentował.
    SPOKOJNYCH ŚWIĄT:D
  • Poziom 17  
    W tym modelu transformator załączany jest przekażnikiem na płytce ,pozostaje podłączenie 230V pod w/w transformator .Przekażnik 16A ma i tak ciężko więc z dodatkowym obciążeniem trzeba ostrożnie.
  • Poziom 9  
    Zrobione.
    Przerobiłem nieznacznie moją spawareczke montując Euro gniazdo do przewodu spawalniczego,oraz nowy przewód i elektrozawór z cewką 230V.
    Moc cewki to tylko 13,5VA więc pomyślałem,ze nie ma potrzeby dawania stycznika.
    Chociaż nie jestem tego taki pewien ponieważ posiadam większą wiedzę na tematy techniczne niż elektryczne.
    Dziękuję za podpowiedzi i pizdrawiam wszystkich serdecznie życząc szczęśliwego Nowego Roku