Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh 1022 + automat wrzutowy (konfiguracja)

21 Gru 2008 22:31 1852 14
  • Poziom 10  
    Witam

Kilka dni temu kupilem RICOH-a 1022 z automatem wrzutowym IDEcps20.01, mialo to byc ladne i sprawine cacko a tu nawet jedna kopia niechce wyjsc! Przy kilku szt ostatnia sie zacina. Jak licznie kopii jest FEED to kartka zostaje w srodku a jak EXIT to zacina ja w piecu!

Moze jest ktos kto moze mi pomoc z konfiguracja, bardzo prosze.

PS Gosc od ktorego to kupilem teraz sie wypina i niema czasu twierdzi ze jak wysylal to bylo dobrze :(
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 19  
    jeżeli jesteś z okolic Gorzowa Wlkp. woj lubuskie daj mi znać a chętnie podjadę i się tym pobawię :) teoretycznie jest to problem nurtujący każdego serwisanta a gość ściemnia żeby mieć problem z głowy :) taka brutalna ściema z jego strony
  • Poziom 21  
    Czytając inne posty , widzę że z tym walczysz już dłuższy czas. Są podobno sposoby na inne podpięcie automatu, również ustawieniami czasów można poprawić. Nie znam elektroniki tych maszyn ale na pewno jest ustawiony za krótki czas udostępnienia po impulsie zliczania. Czasami wystarczy dolutować elektrolit (wartość dobrać samemu) na kabelki udostępnienia.
  • Poziom 10  
    Dziekuje "bayer17" za chec pomocy niestety jestem z Lodzi.

Co to czas to po ustawieniu dluzszego opoznienia jest oki jesli mamy odpowiednia ilosc kredytu. Problem pojawia sie wtedy gdy mamy kredyt na 2 kopie a do ADF wlozymy 3 kartki to trzecia zostaje w piecu. A jak wiadomo rzadko kiedy uzytkowink skrupulatnie liczy ilosc kartek do skopiowania dopiero jak braknie kredytu to wie ze musi doplacic. A moze jest ktos kto mam 1022 z automatem wrzutowym ?
  • Poziom 21  
    To znaczy że rozwarcie styku 1 i 2 (dostępu) nie powoduje zatrzymania maszyny lub jest opóźnione na tyle że pobierze następną kartkę która za chwilę utknie. Ale tylko wtedy gdy mamy liczenie na wyjściu. Może przestawić liczenie na wejście i przedłużyć maksymalnie czas udostępnienia a jeżeli będzie jeszcze za krótki można przypiąć elektrolit na 1 i 2.
  • Poziom 23  
    "Problem pojawia sie wtedy gdy mamy kredyt na 2 kopie a do ADF wlozymy 3 kartki to trzecia zostaje w piecu." - ten problem w tej maszynie wydaje się nie do rozwiązania.
    Ustawienie zliczania na wejściu nie rozwiązuje problemu, bo będzie to samo, tzn. zdązy pobrać 3 kartkę a może i nawet czwartą, którą zatnie.
    Problem w tej maszynie dotyczy końca kredytu/impulsu i ustawionego czasu, po jakim kopiarka się blokuje od aktywowania przez ostatnią kopię czujnika wej./wyj.
    Zliczanie na wej./wyj. Gdy czas za krótki, zatnie ostatnią kopię w transporcie, gdy za długi ostatnia kopia zdąży wyjść ale gdy ustawiona ilość kopii jest większa niż kredyt/ilość impulsów, w pogoni za ostatnią kopią poleci jeszcze jedna kartka i nastąpi zacięcie.
    Różnica jest taka, że przy zliczaniu na wej. ustawione czasy muszą być dłuższe i zacięcie na wej. zabiera kredyt/impuls, a po ostatniej kopii pójdzie jeszcze nie jedna a nawet 2 kartki przy A4.
  • Poziom 10  
    Dokladnie tak !
    I co teraz? Zrezygnowac z ADF ? Problem polega na tym iz miala ona stac w miejscu gdzie ADF jest niezbedny :( Jedyne co mi pozostaje to zmienic urzadznie. Od razu nasuwa sie pytanie, na jakie ? 1035 ?
    Jest ktos kto ma kilka takich kser z automatami wrzutowymi, kto mogl by wyrazic swoja opinie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Masz 2 wyjścia:
    -albo zebezpieczyć się przed "nadmiarowymi" kopiami i zacięciami i ustawić krótki czas (będzie zacinać ostatnie kopie),
    -albo liczyć na to, że nikt nie będzie nastawiał więcej kopi niż ma kredytu.

Ja co prawda mam te maszyny w obsłudze z cartadis ale problem ten sam i obstawiłem drugą opcję.
  • Poziom 10  
    ... i jak sie sprawdza ?
  • Poziom 23  
    Poinformowałem, że nie ma innej możliwości i żeby zwracali na to uwagę. Jest w porządku.

• Poziom 32  
    na 1035 nie ma problemów :) mam takie 3 sztuki z Rin20
    a na 1022 jest standardowy problem z tym opóxnieniem, pomaga wpięcie kondensatora ( chyba 220mikroF), zastosowałem i działa :)
  • Poziom 10  
    A mógł byś zrobić jakieś foty gdzie dokładnie jest ten kondensator ??

Dodano po 6 [minuty]:

Może ktoś mi powiedzieć jak ustawić aby po jednokrotnym wciśnięciu START, ADF pobierał tylko jedną kartkę mimo 10 w podajniku.
    Mowa o Aficio 1022.

Z góry dzięki.

• Poziom 32  
    kondensator jest tam gdzie go wlutujesz :)
  • Poziom 10  
    dziekuje :) mysle ze obejdzie sie bez lutowania

A może wiecie jak ograniczyć ilość oryginałów pobieranych przez ADF?
    żeby można było ustawić 1 tzn wciskamy START i maszyna pobiera tylko jedna z 20 kartek i tak dalej....

mowa o AFICO 1022
  • Poziom 10  
    probelm nie do rozwiaznia jesli chodzi o 1022
    natomiast 1035 jest na tyle szybkie ze nie potrzeba kondensatora ani ustawiania zadnego czasu opoznienia przkaznika w automacie wrzutowym.

Wniosek :
    Im nowsze tym lepsze :)

Dodano po 3 [minuty]:

Pytanko jak zamknac posta ?