Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

webasto seat alhambra 2001r

07 Sty 2009 23:37 10036 15
  • Poziom 10  
    witam wszystkich z NOWYM ROKIEM mam seata 2001 webasto D-5WS sterowane pilotem rano kiedy je włącze po 40 min sie wyłączy ale wchodząc do auta przy -15 na dworze to ciepełka tak za bardzo nie czuje autko zapala tak jak w lecie i potem jezdzac jest ciepełko aż miło webasto hula ale miałem nadzieje ze przychodząc rano do samochodu bedzie cieplej jak to powinno byc w rzeczywistosci jaka wowczas powinna byc temp na wskazniku temp.po odpaleniu auta i jak długo powinno chodzic webasto przy odpaleniu w aucie jest klimatronic pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam
    Posiadam, od 3 miesięcy, ten sam model Alhambry, silnik diesel 115 km, i tutaj też jest pełne ogrzewanie postojowe.
    Ogrzewanie postojowe w czasie postoju samochodu pracuje ok 30 min. i ma zapewnić podgrzanie kabiny ale w zasadzie odszronienie szyb oraz podgrzanie silnika. W mojej Alhambrze są zamontowane dwie pompki obiegowe cieczy chłodzącej- jedna bezpośrednio przy piecyku i obieg płynu jest tylko do nagrzewnicy ogrzewania kabiny ( działa),
    zaś druga jest za filtrem paliwa i niestety się nie włącza (brak napięcia).
    Silnik nie jest dogrzewany przez webasto. Jak uruchomić pompkę cieczy znajdującą się za filtrem paliwa ?
  • Poziom 12  
    nie masz napięcia ponieważ sterownik się zablokował wykasowanie błędów i powinno być ok sprawdź pompkę :?:

Dodano po 38 [sekundy]:

daj znać co było
  • Poziom 10  
    Witam
    Ale właśnie w mojej Alhambrze działa ogrzewanie nagrzewnicy. Na postoju mogę w każdej chwili włączyć piecyk ręcznie lub go zaprogramować na dowolną godzinę. Piecyk pracuje ok. 30 minut i jest podgrzewana tylko kabina. Pracuje tylko pompka elektryczna przy piecyku.
    W ogóle nie włącza się pompka elektryczna cieczy znajdująca się na podszybiu za filtrem paliwa. Zdjąłem kostkę i stwierdziłem brak napięcia zasilającego tę pompkę tzn. przy pracującym piecyku bez włączonego zapłonu, z włączonym zapłonem, i z pracujjącym silnikiem.
    W ogóle nie jest podgrzewany silnik. Pomimo tego, że piecyk pracuje na postoju ok. 30 min,, to z pracującym silnikiem najczęściej się wyłącza po kilku minutach od startu. Podejrzewam, że to właśnie przednia pompka elektryczna, znajdująca się za filtrem paliwa, ma wymusić obieg podgrzanej cieczy z piecyka w silniku samochodu.
    Gdyby piecyk był zablokowany, to by się w ogóle nic nie włączało. Nie wiem, jak uruchomić podgrzewanie silnika. Nie chcę niepotrzebnie wydawać kasy na elektryka bo już się na nich naciąłem.
  • Poziom 25  
    Zasilanie pompy w komorze silnika najłatwiej sprawdzić zaraz po wyłączeniu zapłonu. pompa jeszcze pracuje ok 1-2min. Jeśli pojawi się te napięcie a nie pracuje pompa to świadczy o jej uszkodzeniu. Z objawów pracy ogrzewania można wywnioskować, że właśnie tu tkwi problem.
  • Poziom 10  
    witam na forum masz dokładnie opisane jak wymontowac i jak naprawic ta pompke mowa o tej obok filtra paliwa masz zapewne do wymiany szczotki jaki rozmiar i jak je wymienic tez znajdziesz na forum ostatnio znajomy ta pompke wymieniał płacił za nią 150zł ale kupisz ja taniej poszukaj na allegro wymienisz ja sam bez problemu jezeli cos bedziesz chciał wiecej wiedziec to pytaj co wiem to sie podzielę a bardzo dużo pisze o tym jeżeli chodzi o pompki piec swiece zarową na forum ja miałem padniętą świecę i musiałem po jej wymianie pokasowac błedy bo piec odpalał i po chwili gasł teraz jest okey pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Mam w Alhambrze z 2001r na pompowtryskach ten sam problem z ogrzewaniem co "bodykon" tyle że ja wystarczy że wyłącze i załącze stacyjkę jeszcze raz i dogrzewacz się już nie wyłącza ale i tak coś cienko łapie temp. na silniku. Po przejechaniu 40 km włączam dmuchawe i temperatura na silniku spada do 70 st. podczas jazdy!! Czy to wina tej pompki? czy to tak jest w tych autkach? Aha wymieniałem świece w webaście bo jak kupiłem to nie chodziło ale nie wiem nic o wykasowywaniu błędów, może dlatego się wyłącza po paru minutach?
  • Poziom 10  
    Witam
    Przyjrzałem się dokładniej instalacji podgrzewacza i... u mnie są dwa akumulatory. Czyli na postoju piecyk wraz z instalacją energię pobiera z akumulatora dodatkowego.Wiem doskonale, że u mnie znajdują się dwie pompki elektryczne obiegu cieczy. Sprawdziłem pompkę przy silniku "na krótko" i działa, Czyli po prostu nie dostaje napięcia i to we wszystkich pozycjach kluczyka stacyjki i w czasie pracy silnika.
    Myślałem nawet, aby tę pompkę przy silniku podłączyć do pompki przy piecyku. Tylko zastanawiam się, czy w obiegu płynu pomiędzy piecykiem a silnikiem nie ma zamontowanych elektrozaworów. A swoją drogą pompka przy silniku powinna jeszcze pracować kilka minut po zgaszeniu silnika ale u mnie nie pracuje. Jednak po zgaszeniu silnika na kilka minut włącza się pompka elektryczna przy piecyku ?!?!?! Na postoju piecyk swietnie pracuje ale po uruchomieniu silnika piecyk wyłacza się. Silnik na trasie przy 90km/h "potrafi" osiągnąć temperaturę 90stopni nawet po 15 kilometrach.
    Podejrzewam, że poprzedni właściciel mógł dokonać "modyfikacji" w instalacji ogrzewania. Już nie wiem co mam robić i chyba muszę udać się do elektryka. Ale jeśli elektryk jeszcze bardziej " zmodyfikuje" inastalację dogrzewającą to będzie totalna załamka.
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam chcę kupić webasto do alhambry [/b]tylko nie wiem jakie, jaki model !
    czy może mi ktoś pomóc?
    Z góry dziękuje i pozdrawiam
  • Poziom 10  
    jeć do serwisu niech cie sie podepną pod komputer w aucie i niech zdjagnozują problem i go później usuną
  • Poziom 1  
    gdzie znajduje sie swieca zarowa w webascie czy przy silniku

Dodano po 7 [minuty]:

jak sprawdzic pompki czy nakrutko mozna

Dodano po 2 [minuty]:

czy moge sprawdzic pompki na krutko

Dodano po 1 [minuty]:

jak sprawdzic pompki czy nakrutko mozna
  • Poziom 10  
    Przy jakiej najwyższej temperaturze zewnętrznej odpali się webasto ??? wie ktoś może ???
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich!!!
    posiadam seata alhambre z 2001r 1,9TDI czy w tym modelu jest przeznaczone miejsce na webasto? Jakie są rodzaje webast a jakie możecie mi polecić?
    pozdrawiam
  • Poziom 13  
    WALDI82 napisał:
    Witam wszystkich!!!
    posiadam seata alhambre z 2001r 1,9TDI czy w tym modelu jest przeznaczone miejsce na webasto? Jakie są rodzaje webast a jakie możecie mi polecić?
    pozdrawiam

Widzę że nikt ci nie odpowiada, masz już fabrycznie zamontowane (chyba że ktoś wcześniej wymontował) webasto albo dogrzewacz w zależności jaki model wyposażenia posiadasz. Popatrz pod spód auta u pasażera z tyłu od strony kierowcy.
  • Poziom 10  
    Witam posiadam galaxy 2001 z pełnym ogrzewaniem postojowym dwa aku dwie pompy na postoju działa tylko ta obok pieca .Ta w komorze działa na zapalonym i po zgaszeniu 3 min ,na zgaszonym zauważyłem że przepuszcza ciepły płyn . Do niedawna grzało tylko wewnątrz 15 minut i ciepło . Po zapaleniu pracowało cyklicznie były zużyte szczotki pompy w komorze silnika.Po wymianie praca ciągła ok.Pozostał problem nieogrzanego silnika na postoju ,pomógł kolega stefanek 1 , zawór podciśnienia blokował przepływ rozpiąłem wężyk i zaślepiłem i teraz silnik się nagrzewa na zgaszonym 20 minut wystarczy by nagrzać .Długie może dać ujemny bilans prądu trzeba by dłużej jeździć .Mam pytanie do kolegi zbychubia gdzie masz sterownik telestartu webasta .Ja mam tylko programator chciałbym zrobić dodatkowo na pilota .Dwa tygodnie temu dołożyłem grzałkę defa 220v fajna sprawa jak ktoś ma garaż lub dostęp do 220v pracuje to przez programator tygodniowy .zaleta to nie ma co się co zepsuć tylko grzałka silnik pali na dotyk.