Witam
Wpadl mi w rece komputer po odpaleniu na ekranie pojawie sie CMOS checksum error i restart kompa i tak w kółko, pewnie padl bios ale z dyskietki nie podam mu go bo restartuje sie co chwile :/
Tak wiec wpadlem na pomysl zaprogramowania go z programatora Willem.
Posiadam programator Willem 3B jak do tej pory udało mi sie nim zaprogramowac jednego PICa 16F84A. Wg. instrukcji ktora znalazlem na elektrodzie sprawdzilem programator na podstawce ZIF32 i wszystkie napiecia sa OK tak ze podejzewam ze jest sprawny.
No ale do rzeczy, wpiołem tego EEproma w zifa (napewno dobrze) i chce go zaprogramowac ale nie wiem jakie ustawienia wybrac w programie do WILLEMA z menu sa rozne 29F002T itp.. ale po odczycie w zakladce BUFFER wywala same 00 lub 01 :/
A z tego co wiem jak odczyt bedzie dobry to powinny sie pojawic jakies znaczki w kolumnie ASCII a sa tylko same kropki :/
Jak daje programowanie ukladu to pasek od procentowego postepowania wogole nie przesówa sie :/
Tak ze zwracam sie do was z pytaniem jaki układ wybrac z listy w programie WILLEM aby wrzucic bios do kosci ???
Wersja programu to 0.98D5
Datasheet do kosci mozna łatwo znalesc w sieci.
Pozdrawiam i czekam na wasze propozycje.
Wpadl mi w rece komputer po odpaleniu na ekranie pojawie sie CMOS checksum error i restart kompa i tak w kółko, pewnie padl bios ale z dyskietki nie podam mu go bo restartuje sie co chwile :/
Tak wiec wpadlem na pomysl zaprogramowania go z programatora Willem.
Posiadam programator Willem 3B jak do tej pory udało mi sie nim zaprogramowac jednego PICa 16F84A. Wg. instrukcji ktora znalazlem na elektrodzie sprawdzilem programator na podstawce ZIF32 i wszystkie napiecia sa OK tak ze podejzewam ze jest sprawny.
No ale do rzeczy, wpiołem tego EEproma w zifa (napewno dobrze) i chce go zaprogramowac ale nie wiem jakie ustawienia wybrac w programie do WILLEMA z menu sa rozne 29F002T itp.. ale po odczycie w zakladce BUFFER wywala same 00 lub 01 :/
A z tego co wiem jak odczyt bedzie dobry to powinny sie pojawic jakies znaczki w kolumnie ASCII a sa tylko same kropki :/
Jak daje programowanie ukladu to pasek od procentowego postepowania wogole nie przesówa sie :/
Tak ze zwracam sie do was z pytaniem jaki układ wybrac z listy w programie WILLEM aby wrzucic bios do kosci ???
Wersja programu to 0.98D5
Datasheet do kosci mozna łatwo znalesc w sieci.
Pozdrawiam i czekam na wasze propozycje.