Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDMI i dźwięk 7.1

@@@benq@@@ 08 Sty 2009 22:21 4617 6
  • #1 08 Sty 2009 22:21
    @@@benq@@@
    Poziom 16  

Witam, mam pytanie czy jak podłączę TV LCD lub Plasmę (nieważne chyba jaki) do kina domowego to czy uzyskam pełen dźwięk w systemie 7.1? Gdyż słyszałem opinie że nie, a jedynie za pomocą dodatkowego kabla toslink (optyczny).
    Czy to prawda?

0 6
  • Mitronik
  • Mitronik
  • #3 08 Sty 2009 23:53
    @@@benq@@@
    Poziom 16  

Nie chodzi mi o to że jeśli kupię TV powiedzmy Samsunga 656 i będe miał kino domowe z systemem 7.1 antena będzie podpięta pod TV, czyli kablówka na przykład to czy wtedy dźwięk będzie w systemie 7.1?

Więc to nieprawda że kabel HDMI nie da mi pełni dźwięku?

0
  • #4 09 Sty 2009 01:01
    korrus666
    Poziom 40  

Jeśli chcesz na konie domowym mieć dźwięk z tv to co byś nie robił to nie uzyskasz 7.1 a to dlatego że żadna telewizja nie nadaje w takim standardzie. Musiałbyś mieć po pierwsze cyfrową kablówkę (zazwyczaj jest do tego specjalny tuner) i kanał który nadawany jest w 7.1. W takim przypadku musiałbyś mieć tuner podłączony cyfrowym kablem optycznym lub elektrycznym do wzmacniacza kina domowego.

0
  • #5 09 Sty 2009 02:44
    @@@benq@@@
    Poziom 16  

Ok rozumiem. Więc normalnie będą mi grały wszystkie głośniki tyle że będę miał stereo, dobrze rozumiem?

0
  • #6 09 Sty 2009 10:35
    korrus666
    Poziom 40  

Nie będą Ci grały wszystkie głośniki chyba że twój sprzęt ma taką możliwość. Twój amplituner musi mieś możliwość włączenia pozostałych głośników w trybie stereo. Niektóre sprzęty tego nie mają i wtedy będziesz miał dźwięk tylko z dwóch przednich kolumn. Ja mam amplituner Yamahy 5.1 i mam możliwość słuchania stereo w trybie 5ch stereo czyli z przednich i tylnych kolumn leci to samo a w centralnym mam różnicę miedzy kanałami lewym i prawym. Wszystko zależy od sprzętu.

0
  • #7 09 Sty 2009 12:32
    @@@benq@@@
    Poziom 16  

Ok wielkie dzięki za pomoc.

0