Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm samochodowy Proxima ZK - programowanie pilotów

wojtas78979 12 Sty 2009 13:11 15386 9
  • #1 12 Sty 2009 13:11
    wojtas78979
    Poziom 9  

Witam,

mam problem z alarmem Proxima ZK. Otoz tak srednio raz w tygodniu nie moge wylaczyc alarmu w samochodzie, po prostu piloty nie reaguja. Wymienilem baterie i dalej jest to samo. Stwierdzilem ze moze sprobuje zaprogramowac piloty jeszcze raz, ale z instrukcji nie wynika jasno jak to zrobic.

Jakbym wszedl w tryb programowania to juz rozumiem ze jest 13 grup i przy trzynastej grupie przekrece stacyjke i klikne pilotami to sie zaprogramuja.

Ale problem jest jak wejsc w tryb programowania alarmu? W instrukcji jest napisane ze po wylaczeniu stacyjki po 50s dioda zacznie sie swiecic i wtedy trzeba przekrecic stacyjka 5 razy i wylaczyc. Ale u mnie po 50s ta dioda zapala sie na krotki okres i nie zdazam przekrecic klucza 5 razy. Kiedy ta dioda powinna sie swiecic po 50s, pod wylaczeniu alarmu? zgaszeniu silnika?

Dziekuje za dokladniejszy opis.

2 9
  • #2 12 Sty 2009 14:48
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

http://www.proxima.pl/pdf/zk.pdf

zrób tak: rozkręć centralkę i na płytce masz 2 wolne punkty lutownicze, zdejmij zasilanie centralki, zrób zworkę na tych punktach, włącz zasilanie i po 2 sekundach rozewrzyj zworkę po czym programuj kolejno piloty. Ta procedura może być użyta nawet przy uzbrojonym alarmie, po zaprogramowaniu pilotów alarm jest w stanie rozbrojonym ustawienia są domyślne.

Alarm samochodowy Proxima ZK - programowanie pilotów

0
  • #3 12 Sty 2009 20:32
    wojtas78979
    Poziom 9  

carrier napisał:

to jest wlasnie ta instrukcja. Napisane w niej jest ze do prograwania alarmu wchodzi sie gdy po wyjeciu kluczyka po 50s zapali sie dioda i przekreci kluczyk piec razy.

Jak to ma dokladnie wygladac czy dioda po 50s powinna zapalic sie na stale, czy alarm ma byc wylaczony/wlaczony? U mnie dioda gasnie po 3s..

Dodano po 5 [godziny] 35 [minuty]:

to jakis ukryty sposob na zaprogramowanie? nie mozna zaprogramowac ta metoda z instrukcji alarmu?

0
  • #4 14 Sty 2009 08:07
    degenerat11
    Poziom 12  

W programowaniu nie ma żadnych sztuczek. Trzeba postepować zgodnie z nia i wykazać sie cierpliwością. Czyli:
    1. Po 50s od wyłączenia stacyjki zapala się dioda LED
    2. W ciagu 5s od zapalenia diody (nie sugeruj siętym,że po 3s zgaśnie) należy 5 razy włączyć i wyłączyć stacyjkę. I nie mów, że nie możesz tak szybko włączyć i wyłączyć 5 razy. Wystarczy, że tylko na mrugną kontrolki na desce.
    3. Wejscie w stan programowania potwierdzone zostanie piknieciem syreny.
    4. Teraz patrz na diodę lub kierunkowskazy i licz mrugniecia.
    5. Zgodnie z instrukcją alarm mrugnie: 1. dwa razy z przerwą 0,3s - pierwsze mrugnięcie jest impulsem nr 1 w 1 grupie, 2 mrugnięcie jest impulsem nr 2 w 1 grupie. Potem nastepuje przerwa 3s i alarm przechodzi do 2 grupy i tak dalej. Teraz trzeba poczekać do grupy 13 uważając, bo w grupie 12 i 13 nie ma dwóch impulsów tylko jeden.
    6. Kiedy zapalą się kierunkowskazy i dioda już w 13 grupie należy w trakcie świecenia włączyć i wyączyć stacyjkę. Jestt to znak dla alarmu, że wybrałeś ten parametr. (13 = programowanie pilotów)
    7. Teraz trzeba nacisnąć po jednym dowolnym porzycisku w każdym pilocie. po czym poczekać 13s aż alarm wyjdzie z programowania.
    To wszystko

6
  • #5 14 Sty 2009 09:04
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

wojtas78979 napisał:

to jakis ukryty sposob na zaprogramowanie? nie mozna zaprogramowac ta metoda z instrukcji alarmu?

to "tylna furtka" nie opisana w instrukcji

2
  • #6 14 Sty 2009 09:14
    wojtas78979
    Poziom 9  

carrier napisał:
    wojtas78979 napisał:

to "tylna furtka" nie opisana w instrukcji

OK dziekuje, sprobuje najpierw tym sposobem z instrukcji.

czy zdarza sie czasem ze pilot jeden w ogole przestaje reagowac a drugi nie dziala raz na 10-20 wylaczen?

0
  • #8 05 Mar 2009 18:55
    headone
    Poziom 10  

Witam.
    Również posiadam taki alarm i kupiłem piloty i chciałem je zaprogramować, lecz zatrzymuje sie juz na pierwszym punkcie :/ Nie włącza mi się dioda po 50s..... czekalem dluzej też nie :(
    Macie moż ejakieś rady co moze być przyczyną ??

2
  • #9 24 Lut 2011 16:30
    skatman1986
    Poziom 12  

Witam. Odświerzam temat. W grupie 13-tej gdy włącze i wyłącze stacyjkę, a następnie wciskam dowolny przycisk z pilota to nic sie nie dzieje. Próbowałem również w momencie włączenia stacyjki włączyć przycisk i też nic. Posiadam dość starą wersję Proxima ZK (gwarancja na niej ma datę 1995 bodajże), natomiast same piloty są nowe, być może to ma jakiś wpływ na to że nie idzie ich zaprogramować? Oznaczenia na pilocie: HTA-155. Pozdrawiam

0
  • #10 24 Lut 2011 17:16
    xwit
    Poziom 33  

To bardzo prawdopodobne a raczej pewne,ze jest inny wkład procka i tego pilota nie dopiszesz.

0
  Szukaj w 5mln produktów