Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wybuchowa praca kotła gazowego viessmann

13 Sty 2009 06:27 4755 9
  • Poziom 2  
    witam posiadaczy vitopend100 wh1b i proszę o pomoc.Od półtora roku jestem posiadaczem tego nieszczęsnego urządzenia piec ten podczas odpalania wybucha.najpierw wybuchał przy poborze ciepłej wody a teraz jest to mu już obojętne czy to centralne czy ciepła woda. serwis był u mnie już sześć razy.wymieniono w nim dyszki zapłonu armature gazową palnik kotła automatyke i elektrody po wymianie tych ostatnich było nawet fajnie cztery miesiące miałem spokój. od połowy grudnia znów go coś trapi.obecnie piec odpala wybuchowo przez co włącza się blokada pieca czerwona kontrolka sygnalizująca brak sygnału płomienia po czasie zabezpieczającym. chcę zaznaczyć że nie dzieje się tak co dziennie a bywa że 2 i więcej razy na dobę, czy ktoś ma jakąś rade strasznie się boję tego odpalania
  • Poziom 19  
    Może być zanieczyszczony palnik należałoby też sprawdzić stan elektrod zapłonowych, dla Twojego bezpieczeństwa te czynności powinien wykonać fachowiec-serwisant.
  • Poziom 2  
    serwis ma być jutro obawiam że to i tak nic nie da bo oni mają jedną tylko teorie brak ciągu w przewodzie kominowym i nie jest ważne dla serwisu że posiadam opinie kominiarza oczywiście pozytywną wydaną trzy dni temu .pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Moim zdaniem to może być zbyt póżny zapłon lub zła mieszanka gaz-powietrze ale stawiam na to pierwsze.Popatrz na start kotła a na pewno zobaczysz .
  • Poziom 1  
    Witam, ja mam Vitogas 300(Viessmann) i efekt ten sam. Piec ładnie zapala, jednak w trakcie pracy dostaje samowybuchów czyli widzę, że w lusterku pali się "świeczka" i piec grzeje , jednak co jakiś czas wokół dysz zbiera się pewnie gaz i - samowybuch. Mimo czyszczenia palnika i kotła przez serwis - efekt pozostał. Nie jest to regularne. Ostatnio codziennie, ale w różnych odstępach czasu. Piec nie jest już od 6 lat na gwarancji, wiec nie chce mi się po kolei wymieniać części , w tym palnika, żeby szukać przyczyny. Może ktoś coś wie ...
  • Specjalista - systemy grzewcze
    To jest otwarta czy zamk. komora spalania.Jeśli zamknięta to ją otwórz i popatrz jak odpala .Jeśli przy zdjętej pokrywie odpala normalnie to ktoś żle dobrał kryzy zestawu spalinowego.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kociołek ma zamkniętą komorę,więc diagnoza postawiona przez kolegę akwedukta może byc trafna.A jaką wartośc ma ciąg z tego kominiarskiego pomiaru?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Nie znam symboliki viessmana więc strzeliłem ,ale przy uruchomieniach zerowych innych firm często się to zdarza.Instalatorzy zapominają o kryzach spalinowych lub nie wiedzą że coś takiego istnieje,ale przyczyna może być inna najlepiej sprawdzić to na miejscu.
  • Poziom 2  
    pozdrawiam 14 stycznia był u mnie serwis fabryczny z wrocławia wymienił mi automatykę i zespól elektrod jak na razie jest ok.wyregulował go i teraz praca jego jest naprawdę poprawna chodzi cichutko prawie w ogóle go nie słychać
  • Poziom 11  
    Witam
    Temat dawno nie odwiedzany ale może komuś pomogę.
    Pojechałem na usterkę kotła Hoval Topgas. Objawy podobne - właściciel powiedział mi że intensywność wybuchów z czasem była co raz większa aż kocioł przestał pracować.
    Po dwudniowej walce - diagnoza. Poprzedni serwis nie dokręcił palnika. Gaz wydostawał się najpierw bokami a następnie trafiał na iskrę i wybuch. Poszczególne wybuchy luzowały już luźne śruby aż przestrzeń między palnikiem a płytą palnika była wystarczająco duża by gaz w ogóle nie trafiał na elektrodę zapłonową.
    Usterka niby prosta ale pochłonęła trochę czasu. Może jakbym miał większy staż to zajęło by mi to mniej czasu.
    Pozdrawiam