Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Belinea 101715 - zielony obraz przesunięty w bok

zawil13 13 Sty 2009 16:47 4518 3
  • #1 13 Sty 2009 16:47
    zawil13
    Poziom 12  

Belinea 101715
    AA1117170813AC17401119

Poszukuję service manual'a i pomocy w identyfikacji usterki.
    Najlepiej usterkę widać na zdjęciu.
    Obraz przesunięty o 10cm w bok, reaguje na ustawianie pozycji, ale dużo jeszcze brakuje.
    Jeśli chodzi o zielonkawy kolor, to po naciśnięciu AUTO na chwilę wskakują poprawne kolory, ale zaraz (1s.) wracają na zielono.
    W ustawieniach RGB po przejściu na jeden z pasków regulacji, R, G, B, kolor się zmienia na mniej zielonawy, ale wciąż nie idzie go ustawić na prawidłowy, a nawet jeśli coś się ustawi, to jak się wyjdzie z menu RGB, wraca na zielono wszystko.
    Podobno w trybie serwisowym można coś pogrzebać z ustawieniami fabrycznymi/auto. Jak do niego wejść ??
    W momencie wyświetlania "No signal" wygląda, że wszystko ok z kolorem.

Z góry dzięki.
    Pozdrawiam

0 3
  • #2 13 Sty 2009 19:51
    Richi
    Poziom 39  

No wlasnie mozna se cos pogrzebac w trybie serwisowym. :D

Manual do tego ci nie jet potrzebny w sumie masz racje ze w trybie mozna to przywrocic ale jak czytam ze mozna se cos pogrzebac to reaguje jak porazony pradem. Se cos pogrzebac mozna w nosie, w trybach sie ustawia i to konkretne parametry.
    Poza tym ten numer seryjny jest bledny. Podaj jeszcze raz. Bedziemy dzialac. :D

0
  • #3 13 Sty 2009 23:22
    zawil13
    Poziom 12  

Numer seryjny AA1117170513AC17401119 jest prawidłowym, musiałem sprawdzić pod lupą. Pogrzebać w trybie serwisowym, miałem na myśli, wykorzystać jakieś ustawienia AUTO, co wyczytałem w innych postach. Nie mam doświadczenia w monitorach LCD, dlatego zwracam się o pomoc. Bardzo proszę o nie mądrkowanie zaawansowanych serwisantów ;P

0
  • #4 14 Sty 2009 13:48
    zawil13
    Poziom 12  

Więc tak, do trybu serwisowego wchodzimy poprzez trzymanie przycisku SELECT/AUTO i włączenie monitora. Następnie Menu i na dole dochodzą dwie opcje Factory1 i Factory2.
    Pomogło skorzystanie z funkcji AUTO COLOR i FACTORY RESET.
    Monitor sprawny

1