Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Whirlpool ADG 9999 M - pobiera za dużo wody

16 Jan 2009 11:15 4084 10
 • Level 9  
  Witam,
  Zmywarka Whirpool A9999 ("szósty zmysł") pobiera za dużo wody, przez co przelewa się rurkami odprowadzającymi co powoduje unieruchomienie sprzętu przez zabezpieczenia przeciw zalewaniu - proszę o radę czy jest to sprawa beznadziejna (koszt naprawy) czy można coś reanimowć niedużym kosztem.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 21  
  W trakcie mycia otwórz drzwi i zobacz czy to piana czy woda.
  Jak piana to sprawdź środki myjące jakich stosujesz. nabłyszczacz w zimnej wodzie bardzo sie pieni.
  jeśli to woda to masz już zapewne zarośnięte kamieniem łopatki od licznika wody. Kwestia dostania się do niego i przeczyszczenia odkamieniaczem.
 • Level 9  
  sprawdzałem - to była woda, proszę o podpowiedz o umiejscowienie licznika wody - czy to jest malutki wirniczek na dole elementu plastikowego ptrzez który biegnie woda (to chyba płaszcz wodny), tuż obok jest czujnik ( chyba elektomagnes)
 • Admin of household appliances group
  Witam.
  Sprawdź układ hydrostatu czy jest drożny
 • Level 9  
  czy możesz podpowiedzieć gdzie go szukać?
 • Level 21  
  Po zdjęciu lewej obudowy zobaczysz duży plastykowy przeźroczysty rozdzielacz wody. Na dole po lewej stronie masz okrągłe śmigiełko z kontaktronem liczące impulsy przepływu wody. Sprawdź i wewntualnie wyczyść.
 • Level 9  
  Mam to w ręku, śmigiełko po dmuchnięciu w jedną z rurek chodzi dość swobodnie, w każdym razie kręci się szybko. Masz może sugestie co jeszcze sprawdzić - będę wdzięczny za pomoc.
 • Helpful post
  Level 21  
  Nie ma możliwości ręcznego sprawdzenia śmigiełka. Skoro masz już zdjętą obudowę to włącz zmywarkę i sprawdź w jaki sposób pobierana jest woda. Czy śmigiełko obraca się swobodnie, czy nie zatrzymuje się, czy na małym ciśnieniu (przytłum kranem) tez się kręci. Możesz jeszcze sprawdzić, czy po wypompowaniu wody nie zostaje jej zbyt dużo w zmywarce.
 • Level 9  
  Mam jeszcze prośbę o potwierdzenie - zasilenie wodą do zbiornika ze złożem (żółto-brązowa galareta) jest z dołu - czy się mylę?
 • Level 15  
  sailor10op wrote:
  Witam,
  Zmywarka Whirpool A9999 ("szósty zmysł") pobiera za dużo wody, przez co przelewa się rurkami odprowadzającymi


  Czy te rurki powinny byc wyprowadzone bezposrednio na zewnatrz obudowy zmywarki, czy tez opierac sie na dolnej oslonie.

  Pytam poniewaz moja zmywarka od wczoraj wywala bezpiecznik roznicowy, a resztki wody sa na dolnej pokrywie - tzn rurki przelewowe nie byly wyprowadzone na zewnatrz zmywarki - konce opieraja sie na dolnej obudowie .

  Tak przy okazji to w ktore gniazdo jest wpieta grzalka , chcialbym ja odlaczyc zeby upewnic sie ze to wilgoc na elektronice jest powodem wywalania bezpiecznika a nie uszkodzenie grzalki (nie moge znalesc serwisowki).
 • Level 21  
  Rurki powinny znajdować się wewnątrz zmywarki czyli być odprowadzone do miski ściekowej. Nadmiar wody w zmywarce spowodowany zbyt dużą ilością piany przedostanie się tam i w wyniku wysokiej temperatury odparuje nie powodując strat.

  Grzałka podłączona jest do programatora do gniazda HEW lub poszukaj najgrubszego białego przewodu.