Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Combo 1.3 diesel 2006r mruga kontrolka świec żarowych

yaris19 19 Sty 2009 08:58 7011 7
  • #1 19 Sty 2009 08:58
    yaris19
    Poziom 2  

Witam.
    Niedawno zakupiłem Opla Combo Z13DTJ 2006 rok.
    Pewnego dnia zaczeła mrugać mi kontrolka od świec żarowych na odpalonym silniku.
    Myślałem że pewnie któraś świeca nie grzeje. Pojechałem do znajomego mechanika sprawdziliśmy wszystkie świece i jak się okazało są sprawne.

Znajomy powiedział żebym jechał na komputer.

Po podłączeniu do komputera okazało się że nie ma żadnych błędów świece grzeją czujnik sprzęgła i hamulca są ok a po odpaleniu silnika niby kontrolka świec jest wyłączona a ona nadal mruga.
    Gość od diagnostyki stwierdził że wszystko jest ok że można tak jeżdzić.
    Pojechałem więc tym autem w góry i w połowie drogi kontrolka przestała mrugać. Wróciłem jeździłem jeszcze ok tydzięń i kontrolka ponownie zaczeła mrugać.

Czy może ktoś wie co może być ??
    tak jak czytałem na forum że może brak któregoś światła stopu ale u mnie wszystko jest ok.

Moje kolejne pytanie czy może to być od filta paliwa lub klocków hamulcowych??

Pozdrawiam i proszę o odpowiedz

-1 7
  • #2 19 Sty 2009 11:26
    autoas
    Poziom 42  

Jedź gdzieś na Techa i się wyjaśni

0
  • #3 19 Sty 2009 12:02
    technik87
    Poziom 10  

Witam.
    kontrolka od świec w oplach właśnie sygnalizuje też jakieś usterki związane z układem paliwowym(w dieslach , benzynowych zapala się taki "zygzak") więc może to być filtr paliwa.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 19 Sty 2009 16:44
    yaris19
    Poziom 2  

Wymieniłem dziś filtr paliwa i nadal jest to samo :((

0
  • #5 19 Sty 2009 16:48
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 19 Sty 2009 17:15
    yaris19
    Poziom 2  

tam kolega pisał że może to pomóc a i tak miałem go wymienic bo powinien nyc wymieniony na 60tys km a ja mam juz 68tys km

0
  • #7 19 Sty 2009 20:40
    dareko33
    Poziom 8  

filter paliwa nie ma nic do swiec żarowych

1
  • #8 19 Sty 2009 22:06
    yaris19
    Poziom 2  

kolego kontrolka od świec żarowych nie tylko odpowiada za świece ale także podobno za inne elementy tj. światła stopu czujnik sprzęgła i elektronike silnika. Jest to podobno kontrolka informacyjna o błędach oraz awariach. W moim przypadku jeśli chodzi o świece to świece mam na 100% sprawne a kontrolka nadal mruga.
    Jutro się wszystko wyjaśni bo jade do mojego starego sprawdzonego mechanika i on napewno zdjagnozuje tą usterke.
    Jak tylko coś bede wiedział odrazu napisze na forum.

A mam jeszcze jedno pytanie:
    Przy jakiej temperaturze powinien załączyć się wentylator??
    Bo zauważylem że umnie wentylator załącza sie zanim wskaznik wejdzie na 80 stopni.
    Nawet dziś gdy na dworze było 0 stopni to włączał mi się wentylator.
    Przy starym Oplu Combo tzn 2000r wentylator załączał się bardzo żadko.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedz osób które mogą mi pomuc

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

Witam ponownie.
    Mam nowe info na temat mrugającej kontrolki świec żarowych.
    Cytuje słowa Pana co napisał mi na forum Opla

"tój silnik jest wyposażony w filtr cząstek stałych DPF. Ten filtr jest bezobsługowy. tzn sam sie regeneruje. Kiedy mruga ci kontrolka od świec żarowych to znacze ze ten filtr sie regeneruje tzn wypala z sadzy. Silnik podaje wieksza dawke paliwa przez co jest podwyższona temp i w filtrze wypalane sa sadze które wyłapane sa ze spalin. Wszytko to po to by spełnic normy euro spalin. Czyli jednym słowem wszystko ok u ciebie."

Pan ten podobno pracuje w Oplu i zna się na tym.
    Dla zainteresowanych zapraszam na to forum:
    http://opel.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=30232&highlight=

Wejdzcie sobie na tego użytkownika co mi odpisał tam opisuje dokładnie o co chodzi i jak należy postępować w takich przypadkach.

W te filtry podobno wyposażone są większość nowych aut i należy je wypalać

Pozdrawiam

1