Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchnia gaz.-elektr. Mastercook: piekarnik grzeje bez końca

19 Sty 2009 15:31 5214 4
  • Poziom 11  
    Witam,
    mam taki problem z kuchnią gaz.-elektr. Mastercook Wrozamet (model postaram się podać wieczorem, ale jest on dość stary z manualnym przełącznikiem funkcji i wyświetlaczem, elektronicznym programatorem czasu działania i ustawiania temperatury). Problem polega na tym że po załączeniu grzałki grzeją non stop niezależnie jaką temperaturę się ustawi, a podczas sprawdzania temperatury na wyświetlaczu ukazuje się za każdym razem 20 stopni C, obojętnie czy dopiero został załączony czy godzinę temu. bardzo proszę o pomoc gdzie tkwi problem. Pozdrawiam

Proszę w tytule tematu podać model kuchenki!
    <skryn>
  • Poziom 11  
    Jezeli temperatura ustawiana jest pokretłem to termostat,a jezeli programatorem to moze byc termistor lub programator
  • Poziom 11  
    Temperatura ustawiana jest programatorem (przyciski pod wyświetlaczem i małe pokrętełko). Temperaturę można zmieniać, ale grzałki nie wyłączają się tylko grzeją cały czas, podczas sprawdzania temperatury na wyświetlaczu pokazuje się za każdym razem 20 stopni ale wiadomo że po godzinie takiego grzania jest sporo sporo więcej. Termistor czyli mam rozumieć czujnik temperatury?
  • Poziom 11  
    Witam ponownie,
    problem okazał się całkiem błahy, wtyczka od czujnika temperatury po prostu się odłączyła od panelu, podejrzewam że od "trzaskania" drzwiczkami piekarnika. Dziękuję za zainteresowanie tematem :spoko: