Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żelazko TEFAL ULTRAGLISS EASYCORD 50 wybija różnicówke

Habera 24 Sty 2009 14:51 5580 2
  • #1 24 Sty 2009 14:51
    Habera
    Poziom 9  

Witam.
    Mam problem z żelazkiem TEFAL ULTRAGLISS EASYCORD 50 po włączeniu do kontaktu wybija różnicówkę. Sprawdziłem przewód zasilający i jest OK. rozebrałem tylnią pokrywę i utknąłem - niewiem jak dalej rozebrać???
    Bardzo proszę o pomoc w diagnozie usterki i podpowiedzi jak rozkręcić to żelazko dalej.

1 2
  • #2 24 Sty 2009 15:51
    kierbedz4
    Poziom 34  

Sprawdz induktorem na napięcie pracy 500Vczy grzałka żelazka nie przebiła do korpusu bez rozbierania żelazka.Może być również taki przypadek że żelazko było długo nie używane i do wnętrza spirali która jest odizolowana od powłoki stalowej rurki izolacją która chłonie wodę z powietrza.Nie rozbierając żelazka podłącz je u sąsiada który nie ma zamontowanej różnicówki.Jeśli nie wywaliło zagrzej żelazko do temperatury jego pracy .Wówczas nagromadzona wilgoć odparuje i dalej będzie pracowało bez problemu na różnicówce.Czy kiedyś to żelazko pracowało na tej różnicówce i na tym samym gnieżdzie?Sprawdz poprawność podłączenia gniazdo-różnicówka .Czy przypadkiem nie są zamienione połączenia w gnieżdzie między PE i N

0
  • #3 28 Sty 2009 20:24
    Habera
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź - usterka zlokalizowana. Powodem była nieszczelność woda ze zbiorniczka powodowała zwarcie.

0