Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek passat B3 93r TD problem po zamknięciu

31 Sty 2009 16:02 2147 5
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mój problem polega na tym że jak zamknę samochód pompka centralnego pracuje normalnie no i po 10 sek. znowu sie odzywa domykając drzwi no ale nie raz tylko bez przerwy co 10 - 15sek. Skutek to oczywiście po pewnym czasie rozładowany akumulator. Jednak nie zawsze tak się dzieje nieraz uda się zamknąć no i tam raz się odezwie domykając i jest ok. Ale to już coraz żadziej.

Może jakby się dało jakoś wyłączyć to domykanie. Może odpowiada za to jakiś przewód w kostce tej pompki? Proszę o pomoc!

PS. Mam pomkę 11 pinową 1H0 962 257
  • Poziom 28  
    Samochód nie młody, pompka też. Zacząłbym od sprawdzenia lutów na płytce pompki, w następnej kolejności stan siłowników w drzwiach kierowcy, pasażera i tylnej klapie.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Identyczny objaw miałem w golfie 3,był nieszczelny przewód na łączniku drzwi-nadwozie-taka czarna guma z zielonym paskiem długości 3 cm,po wymianie pompka zaczęła pracować prawidłowo.Można by jeszcze sprawdzić krańcówkę w drzwiach-na przewodach czy odpowiednio przełącza-open/close.
  • Poziom 19  
    Witam Sprawdz czy puszka centralnego nie jest zalana wodą
  • Poziom 10  
    Dziękuje za różne propozycje. Sprawdzę ale dopiero po weekendzie i dam odpowiedz. Co do pompy centralnego jest na pewno dobra bo podłączałem dwie takie same z golfa kolegi i passata b4 i to samo a dodam jeszcze że moja pompa w ich samochodach działa prawidłowo. Dziekuje jeszcze raz za odpowiedzi wezmę się za to dopiero w poniedziałek.
  • Poziom 10  
    Witam !
    Uporałem się z tymi zamkami okazało się że przyczyną była banalna ale też ciężko do wykrycia rzecz a mianowicie w drzwiach kierowcy gumka co łączy pompkę od zamka z tym przewodem powietrznym przepuszczała powietrze ale o dziwo nie była dziurawa tylko wyrobiona. Wielkie dzięki wszystkim za pomoc a szczególnie Z.B. Dzięki zamykam temat.