Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Duża butla argon 30L

psia_koncówa 04 Feb 2009 19:29 46888 18
 • #1
  psia_koncówa
  Level 15  
  Mam pytanie ile kosztuje buża butla z argonem bo jak obdzwoniłem to ceny wachają się od 350 do 800 zł. :|:|:|
  I nie chce kupic szajsu ani przepłacić. TIG AC.
 • #2
  elektromechanik
  Level 27  
  Idź do firmy gdzie wymieniają gazy techniczne i gadaj konkretnie z magazynierem a nie dzwoń diabli wiedzą gdzie i po co:idea:
 • #3
  psia_koncówa
  Level 15  
  Kupiłem małą za 160pln. 160bar
  Dziwne bo w największej hurtowni gazów nie mają butli na sprzedaż tylko na wymiane, a ciężarówki non stop wyjeżdżaja wyładowane butlami z lindego.
  A jeszcze jedno pytanko czy 6kg = 1,8m3 = 8litrów ?
 • #4
  elektromechanik
  Level 27  
  Nie bardzo rozumiem. Argon jest w stanie lotnym sprężony do 150barów.

  Tego na kilogramy nie sprzedają ( tak jak np. dwutlenek węgla który jest skroplony ) tylko na metry³.

  Mnożysz pojemność butli razy ciśnienie i masz ilość gazu.

  Np. 8L x 150barów =1200litrów czyli 1,2m³.

  Ps. szukaj w małych punktach sprzedaży.:idea: Tam często ludzie oddają za parę groszy jak im już nie są potrzebne. Ja tak kupiłem ( można -powiedzieć za grosze ) do argonu, corgonu, dwutlenku, tlenu i azotu.

  Oczywiście nie od razu ale często się dowiadywałem to i zostawiłem nr. telefonu to jak facet coś miał to sam do mnie dzwonił.:idea::D
 • #5
  bruno360
  Level 16  
  Za mała butle z argonem dwa dni temu zapłaciłem 150zł Była nie pełna w środku 130atm
 • #6
  prez8s
  Level 33  
  Jak kupujecie małe 8L butle to zwróćcie uwage na to czy przypadkiem nie są to przerabiane gaśnice ze szrotu. Takie często mają wady mimo że legalizacja jeszcze jest, używanie takich bulti grozi kalectwem lub nawet śmiercią. Na alledrogo 90% sprzedawców ma właśnie takie poprzerabiane butle, malują gaśnice na odpowiednie kolory, wkręcaja zawory, nabijają argonem i już jest "butla argon 8L". W większości dystrybutorni gazów technicznych nie sprzedają takich małych butli, bo sie nie opłaca, lub mają wysokie ceny, warto zauważyc że prawdziwe butle argonowe mają nieco inny kształt niż te popularne poprzerabiane gaśnice, na allegro jest tego w brud i w niskich cenach, dlaczego? .... bo stare gaśnice na złomie są za grosze. Pisze o tym dlatego że trafiła mi sie jedna taka wadliwa butla od jednego ze sprzedawców z allegro.
 • #7
  psia_koncówa
  Level 15  
  Tak kupiłem z gaśnicy śniegowej.
 • #8
  Mariuszczs
  Level 19  
  Oba typy butli są wykorzystywane do gaśnic i na gazy techniczne, jedne mają nogę załozoną a drugie wyprofilowane, większość butli na rynku jest przebita z CO2 na inne gazy własnie ze względu że tego było najwięcej. Jesli butla nie była przerdzewiała to nic nie stoi na przeszkodzie żeby ja przebić na argon. Wymienia się zawór na bez bezpiecznika i sprawdza ciśnieniem powiedzmy 225 bar - takie zaobserwowałem najczęściej.
  I co za różnica jak tej swojej butli po wymianie już byc może nie zobaczysz nigdy bo pojedzie po napełnieniu w inną część polski.
  Ciśnienie rozrywające moim zdaniem mają powyżej 500bar.
  Ja kupiłem trochę tych butli na złomie bo są grubościenne i z nich pospawałem sobie komin do warsztatu :)

  Mała butla rzeczywiście się nie opłaca w eksploatacji. Ja juz dokupiłem duże butle co2, tlen, mieszankę, teraz czas na argon. Małych nie opłaca się sprzedawać bo tanie i czasem się przydają na jakis wyjazd.
 • #9
  psia_koncówa
  Level 15  
  Koledzy dzis 1 raqz wymieniłem butle co2 w nowym mig i o dziwo 30bar cisnienie, czy wcisneli mi wypróżnioną?
  Raczej.
 • #10
  Mariuszczs
  Level 19  
  30 bar to mało tego co2, jak pamięta na mrozie spadało trochę ciśnienie ale nie tyle, ale dla pewności zważ tą butlę - wszystko jest wybite na niej
 • #11
  prez8s
  Level 33  
  A miała zalakowany zawór? (folia)
 • #12
  psia_koncówa
  Level 15  
  Niemiała.
 • #13
  prez8s
  Level 33  
  psia_koncówa wrote:
  Niemiała.

  znaczy że ktoś ją zużył częsciowo
 • #14
  raw
  Level 11  
  CO2 jest na kilogramy i z manometru nie odczytasz ile jest w srodku. Czesto na butlach jest wybita waga zamej butli wiec możesz zważyc

  pozdrawiam
 • #15
  User removed account
  User removed account  
 • #17
  prez8s
  Level 33  
  Niestety ale we Wrocławiu nigdzie nie znajdziesz, jedyne rozsądne wyjście to kupno pełnej dużej butli, kupno lub zrobienie solidnej przetoczki odpornej na cisnienia pow. 200bar i przetaczanie do małej butli po np. CO2. Większość butli z argonem na alledrogo to są po prostu poprzerabiane gaśnice ze szrotu (wkręcone nowe zawory) i odpicowane (malowane) do sprzedania z podrobioną (nabitą w garażu) legalizacją, więc odradzam, bo mogą być to butle z wadami, tak jak mi sie kiedyś przydarzyło o czym gdzieś tu pisałem. Po za tym 8L to jest na prawde mało, argon zużywa sie sporo szybciej niż CO2, no zależy co chcesz jeszcze spawać.
 • #18
  Mariuszczs
  Level 19  
  Butla jak butla - kupujesz kończy się gaz wymieniasz i chyba już jej nigdy nie zobaczysz, pójdzie do kogoś innego itd. Ja kupiłem na allegro świeżo legalizowaną, pełną z argonem - 8 litrów. Gaz był syf, ale cena i tak mała. Wymieniłem w punkcie i znowu był gaz syf:( . 8 litrów to rzeczywiście bardzo mało.
  Z tym niewymienianiem to tylko kombinacje żeby kasy dorobić. Kombinują żebyś zapłacił za legalizację mimo że jest a przecierz nie zrobią nowej, wymyślają znakowanie butli swoim znakiem itd. Jeśli jest legalizacja i właściwe ciśnienie próbne dla danego gazu to niestety muszą wymienić, trzeba tylko czasem ryknąć. Oczywiście jak kupisz butlę gdzie ktoś nieudolnie zeszlifował starą datę i nabił nową obok znaku legalizacyjnego to mogą niewymienić. Ale z regóły data jest dobrze poprawiona. Najlepiej przy kupnie zapytać czy ma uprawnienia do legalizowania, ale to i tak taka osoba jedzie z butlami masówkę i niesprawdza butli przy legalizacji odpowiednim ciśnieniem próbnym - tylko nabija gazem tyle ile ma być.

  Stara gaśnica śniegowa napewno wytrzyma 500 bar. Głupia butla LPG samochodowa jest rozrywana powyżej 100 bar dopiero.

  Jak nie masz u siebie w mieście dobrego punktu to może gdzieś na wsi koło miasta. Ja jak mieszkałem w mieście to był punkt na punckie, teraz muszę zadylac 30 kilosów, bo u mnie tylko tlen i co2 mają na stacji benzynowej.

  A nawet niedaleko gość co ma zakład spawalniczy ma punkt wymiany butli - ma może z 5 zł drożej niz w dużych punktach - także szukaj a napewno znajdziesz.
 • #19
  Moulder
  Level 23  
  prez8s wrote:
  Po za tym 8L to jest na prawde mało, argon zużywa sie sporo szybciej niż CO2, no zależy co chcesz jeszcze spawać.


  Dokładnie dwutlenku jest około 3m3, a argonu ~1,2m3.
  :arrow: V541
  Do czego Ci argon. Do spawania migomatem zwykłej stali ten gaz się nie nadaje. O niebo lepszy jest CO2.