Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaka karta do domowego studia zapis wielościeżkowy

Cipun1 05 Lut 2009 23:17 3796 2
  • #1 05 Lut 2009 23:17
    Cipun1
    Poziom 12  

witam
    pokopałem nieco na forum ale nie znalazłem odpowiedzi wiec pytam

mam zamiar uruchomić małe "studio nagrań"
    chcę zapisywać materiał na komputerze ale nie jako miks stereo tylko poszczególne ścieżki
    i tutaj problem:
    - jaka karta obsługuje zapis wielościeżkowy na PC
    myślałem o wykorzystaniu adobe audition jako programu lub cubase
    mam nieco doświadczenia na estradzie jednak w tej materii nie bardzo
    dopytywałem u kilku dystrybutorów kart ale nikt mi nie pomógł

ogólnie nie kumam sposobu podłączenia i zapisania kapeli gdzie mam kilka wokali, perkusje, piece i jescze klawisze
    jak zapisać każdy tor osobno np. stope, werbel, itd

być może powinienem pytanie zamieścić w dziale akustyka ale na razie nie mam karty dzwiekowej

proszę o pomoc

0 2
  • #2 06 Lut 2009 00:11
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 03 Cze 2010 18:52
    Ice_Gust_PL
    Poziom 9  

Ja chętnie odkopie temat, bo jestem ciekawy co możecie mi polecić do zapisu wielościeżkowego. Używam Adobe Audition 3 i chciałbym mieć możliwość nagrania co najmniej 8 śladów jednocześnie (chodzi akurat o nagrywanie bębnów). Chciałbym zakupić jakiś interfejs. Ew. problem preampów i zasilania Phantom do pojemnościówek mogę załatwić poprzez wpuszczenie tych dwóch paluszków do miksera Mackie VLZ i stamtąd wysłać do interfejsu. Patrzyłem na allegro i widziałem też parę ciekawych opcji w postaci rejestratorów twardodyskowych jak np. korg D888. Co jest lepsze? Nie powiem, zależy mi trochę na cenie, ale wiadomo, że nie można przeginać w dół. Może lepszym rozwiązaniem będzie mikser z firewire jak np. Phonic Helix Board 24 FireWire MKII. Będę wdzięczny za jakieś rady i pomoc :)

0