Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mój pierwszy projekt - proszę o oceny

obelix2 17 Lut 2009 22:33 9283 73
  • #1 17 Lut 2009 22:33
    obelix2
    Poziom 21  

Witam!

Dzisiaj nieoficjalnie ukończyłem 1 etap moddingu mojej obudowy. Jest to najważniejszy etap i jednocześnie najtrudniejszy. 2 etap to tylko poprawa chłodzenia i elektronika obudowy (inteligentne chłodzenie :) ).

Prosze was o opinie na temat mojej obudowy. Przypomnę po krótkce co wykonałem:
    - lakierowanie obudowy
    - wiercenie otworów i wsadzanie w nie diod
    - szpachlowanie przodu
    Pozsotało mi już tylko do obrobienia zaślpeka, oraz pomalowanie wszystkich zaślepek.
    Niestety na zdjęciach wyszły niedoskonałości :| ; dopatrzyłem się kilku brzydkich błędów. Wytłumaczę się wam, otóż:
    - niedomalowana boczna blacha
    - kropeczki w panelu przednim
    Mi osobiście to nie przeszkadza bo kropeczek nie widać a komputer stoi obok szafki (nie widać blachy bocznej).

Zdjęcia:

Pozdrawiam!

---------------

WIĘKSZA ILOŚĆ INFORMACJI

Moderowany przez Mery84:

W opraciu o punkty kolegi dodałem do tematu ankietę tak będzie łatwiej ;).

0 29
  • Pomocny post
    #2 17 Lut 2009 22:49
    Mery84
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ja tylko wskażę Ci niedoróbkę. Zobacz białą linię przy zamknięciu boku obudowy. Strasznie szpeci i wymaga korekty.
    Kolor na mój gust za ciemny. Do mojego projektu nigdy bym nie dał takiej czerni. Pracuję natomiast nad obudową wstępnie nazwaną Checkmate w kolorze stalowoszarym.

Okienko na świat zamierzasz robić?

0
  • #3 17 Lut 2009 22:51
    obelix2
    Poziom 21  

Na razie nie.

0
  • Pomocny post
    #4 17 Lut 2009 23:09
    iron64
    Spec Overclocking

Nie znoszę świecidełek w kompie, dlatego udziału w ankiecie nie wezmę. Mimo to może jednak to światło trochę rozproszysz, byłoby trochę przyjemniej dla oka. Ciekawe efekty można uzyskać też z połączenia kilku kolorów, ale to już eksperymenty samodzielne.

0
  • #5 18 Lut 2009 18:37
    obelix2
    Poziom 21  

Widzę po ankiecie że zdania są dość podzielone. Proszę oprócz kliku w ankiecie uzasadnienie odpowiedzi w poście. Na przykład bardzo interesują mnie komentarze osób które odpowiedziały w ankietce: Zrobiłbym to lepiej.

0
  • Pomocny post
    #6 18 Lut 2009 18:45
    Xylometazolin!

Ogólnie wszystko jest niestarannie zrobione... Dokładniej to co sam napisałeś: niedomalowany bok oraz jakieś kropki na panelu... popraw to.

0
  • #7 19 Lut 2009 18:29
    obelix2
    Poziom 21  

Rozumiem was i wiem ze ta obudowa ma swjoe wady. Lecz mimo tych wad i tak sie cieszę że uzyskałem taką jakość. W koncu to był mój pierwszy raz. Teraz już jestem bardziej doświadczony a następnę moje mody będą na pewno lepsze.

Dziękuję za sczere opinie!

Dodano po 2 [minuty]:

PS: ocyzwiście tą obudowę będę dalej szlifował

0
  • Pomocny post
    #8 23 Lut 2009 18:09
    dangerousrider
    Poziom 16  

Dodaj cos niebieskiego jakies diody albo katody pls

0
  • Pomocny post
    #9 27 Lut 2009 13:17
    kacper25011
    Poziom 14  

HA wreszcie znalazłem mam taką samą obudowę tylko jest jeden szkopuł czy czasem pod otworami na cd nie powinien być włącznik???

0
  • Pomocny post
    #10 27 Lut 2009 22:20
    dangerousrider
    Poziom 16  

Daj takie wlaczniki.Osobiscie mam takie w swoim kompie 4 i jestem zadowolony.

0
  • #11 01 Mar 2009 17:37
    obelix2
    Poziom 21  

dangerousrider napisał:
    Dodaj cos niebieskiego jakies diody albo katody pls

Moding zrobiłem po to aby mieć wyróżniającą się obudowę. Dlatego, między innymi dałem czerwone diody :)

W przyszłośći jak wytnę okno i się wzbogacę intelektualnie oraz pieniężnie zamontuje katody, regulatory wentylatorów (by ja) może nawet dam koła i silniczki a komputer będzie jeździł po podłodze ;p

0
  • Pomocny post
    #12 01 Mar 2009 18:54
    dangerousrider
    Poziom 16  

Ja sobie zalatwilem na poniedzialek 2 katody 30 cm zielona i czerwona.
    Zapytacie dlaczego takie?No więc odpowiem : takie tylko byly.w cenie 10zl i maja byc jeszcze efekty migacze itd. Ja też dałem czerwone podswietlenie i nie dlatego zeby byc inny (bo wiekszosc ma czerwone podswietlenie pod kompem) tylko dlatego ze bylo najtansze i ladnie swieci. No i jeszcze po co ci kola i silnik w kompie??? Do pracy albo do szkoly bedziesz nim jezdził??

0
  • #13 02 Mar 2009 14:59
    obelix2
    Poziom 21  

TO taka mała dygresja od tematu :)

0
  • Pomocny post
    #14 02 Mar 2009 15:03
    dangerousrider
    Poziom 16  

Aha.Mozna i tak.

0
  • Pomocny post
    #15 02 Mar 2009 15:25
    niutat
    Poziom 37  

Jak się już pewnie przekonałeś "diabeł tkwi w szczegółach" i najmniejszy detal może zepsuć cały efekt. Co do kółek z napędem to podrygujący w rytm muzyki komputer może wyglądać bardzo zabawnie. :D

0
  • Pomocny post
    #16 02 Mar 2009 15:30
    dangerousrider
    Poziom 16  

Pewnie i tak. Ale jak bedzie ciezki bardzo to sąsiad pod nami oszaleje.Albo lepiej grasz w CS-a i leci granat a tu komputer rowno z wybuchem podskakuje na 40 cm hehe.

0
  • Pomocny post
    #17 02 Mar 2009 16:02
    niutat
    Poziom 37  

Nie musi podskakiwać, wystarczy jak będzie kręcił "tyłkiem" w lewo i prawo. :D

0
  • Pomocny post
    #18 02 Mar 2009 18:58
    dangerousrider
    Poziom 16  

Dzisiaj zrobilem cos takiego.Tylko kable sprzatnąc trzeba.
    Sorry za jakość zdjęc ale aparat mam made in TESCO.

0
  • Pomocny post
    #19 02 Mar 2009 20:00
    kacper25011
    Poziom 14  

nawet ładnie pochowaj kable za ramą obudowy i lux ja mam taką samą obudowę (też szpachlowałem) i podobają mi się twoje pomysły. Pomyśl aby zrobić panel przedni z podświetlaniem na LPT (discolitez) fajnie miga xD. I zrób jeszcze koniecznie okno sam zrobiłem to nie jest wcale takie trudne wystarczy dobrze wyrysować i wyciąć szlifierką kątową.

0
  • Pomocny post
    #20 02 Mar 2009 20:11
    dangerousrider
    Poziom 16  

A czyja obudowa ci sie podoba? Bo niewiem. Moja jest biała a kolegi obelixa2 jest czarna. No i ja nie szpachlowałem.

0
  • Pomocny post
    #21 02 Mar 2009 20:32
    kacper25011
    Poziom 14  

dangerousrider wież nawet ładna ale tez pokryj obudowę szpachlą i pomaluj ale ogólnie jest ok xD ale ujednolić te kolory bo będzie zbyt kolorowo a według mnie za ładnie to nie wygląda

0
  • Pomocny post
    #22 02 Mar 2009 20:46
    Mery84

kacper25011
    Proszę niezwłocznie za pomocą przycisku zmień poprawić pisownię. Regulamin forum pkt. 15. Drugi raz nie poproszę tylko wręczę ostrzeżenie.

0
  • Pomocny post
    #23 02 Mar 2009 20:51
    dangerousrider
    Poziom 16  

Najwazniejsze ze mnie sie podoba.Jeszce okno z plexy bede mial i wentylatory kolorowe.

0
  • Pomocny post
    #24 03 Mar 2009 15:30
    spiderrr0
    Poziom 12  

Nie kombinuj z większą ilością kolorów bo wyjdzie choinka :| . Poza tym wszystko ładnie wygląda :)

0
  • Pomocny post
    #25 03 Mar 2009 15:34
    dangerousrider
    Poziom 16  

Zastanawiam sie czy dac przełącznik żeby jak mi sie znudzi zielony dać czerwony i na odwrót. Co o tym myślicie?

0
  • #26 03 Mar 2009 18:20
    obelix2
    Poziom 21  

A mam pytanie. Na tym drugim zdjęciu, taki pojemniczek. To co wnim jest? Dałeś diody rgb? czy czer/ziel

0
  • Pomocny post
    #27 03 Mar 2009 18:35
    dangerousrider
    Poziom 16  

To są katody takie jak na allegro po 30zl tylko ze ja dalem 15zl. W tym pojemniczku sa efekty t.j w choince hehe. Efekty (migania, przejscia itd)zmienia sie przyciskiem na sledziu a wlacza sie i wylacza z przodu na panelu z wlacznikami mojej roboty.W jednej katodzie znajduje sie 12 diod.

0
  • #28 03 Mar 2009 20:52
    obelix2
    Poziom 21  

Katody z diodami. Nigdy nie słyszałem...

0
  • #29 03 Mar 2009 21:00
    dangerousrider
    Poziom 16  

Tak sie tylko mowi na te "zimne katody".

0