logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Opel Corsa A 1.0S 91r - Wysokie spalanie, podejrzenie gaźnika Weber 32 TL

GrRuByY 22 Lut 2009 19:59 2520 7
REKLAMA
  • #1 6189314
    GrRuByY
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 1
    Mam problem, moja corsa pali ok 10-12l/100km. Podejrzewam, że to gaźnik. Gaźnik Weber 32 TL. Proszę o pomoc.
  • REKLAMA
  • #2 6189671
    arokau
    Poziom 13  
    Posty: 73
    Pomógł: 4
    Ocena: 15
    Witam
    Stara to Corsa więc dużo pali, dożo też zależy od jazdy.
    1. wymień wszystkie filtry głównie powietrza
    2. sprawdź czy nie masz oporów na łożyskach
    3. gdy jedziesz na 5 biegu nie wciskaj od razu pedału gazu do dechy
    4. nie przekraczaj 2550 obr. silnika
    idt
  • REKLAMA
  • #3 6189793
    pacer81
    Poziom 13  
    Posty: 113
    Pomógł: 2
    Ocena: 16
    Sprawdź układ wydechowy czy nie jest zapchany.
  • #4 6189808
    Tomek331
    Poziom 26  
    Posty: 1065
    Pomógł: 48
    Ocena: 72
    Teraz pogoda taka to więcej na ssaniu jeździ.
  • #5 6189811
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 42  
    Posty: 7018
    Pomógł: 623
    Ocena: 2111
    Nie podałes przebiegu tego auta- prawdopodobnie silnik jest już na ukończeniu i trzeba by było wszystko w nim wymienić...A motorek 1.0 to nie długodystansowa 2-litrówka ....
  • REKLAMA
  • #6 6190060
    GrRuByY
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 1
    ssanie ma ręczne, przebieg ok 200-230 tys. układ wydechowy jest ok a motorek jest w dobrym stanie tylko zaczął żreć paliwo.
    Podejrzewam ze problem jest w gaźniku. Wymieniłem uszczelki ustawiłem pływak , uchylenie przepustnicy, nie ruszałem wkrętu od zawartości CO bo do tego muszę udać się na analizator. Sam uczę się w zawodzie mechanika i nie potrawie określić co jest przyczyną. Dlatego szukam rady...
    Jeżdżę spokojnie prędkości 90-110 km/h
  • REKLAMA
  • #7 6190085
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 42  
    Posty: 7018
    Pomógł: 623
    Ocena: 2111
    Dla tego motoru to bardzo dobry wynik ale i prawdopodobnie jego koniec żywota- prawdopodobnie gaźnik, albo zawory, pierścienie- sprawdzałeś kompresje?
  • #8 6190126
    GrRuByY
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 1
    Nie, jeszcze nie sprawdzałem, postaram się to jeszcze sprawdzić zawory myślę, że są w porządku.
    Możliwe ze powodem jest zbyt bogata mieszanka ?

    Dodano po 3 [minuty]:

    Pytam bo ostatnio stanąłem na drodze bo silnik się zalał ...

Podsumowanie tematu

✨ Opel Corsa A 1.0S z 1991 roku ma problem z wysokim zużyciem paliwa na poziomie 10-12 l/100 km. Podejrzenia padają na gaźnik Weber 32 TL. Wskazano konieczność wymiany filtrów, sprawdzenia oporów na łożyskach, unikania gwałtownego przyspieszania na piątym biegu oraz utrzymywania obrotów silnika poniżej 2550 obr./min. Zasugerowano również kontrolę układu wydechowego pod kątem zapchania. Przebieg auta wynosi około 200-230 tys. km, silnik jest w dobrym stanie, ale może być na końcu żywotności. Wymieniono uszczelki gaźnika, ustawiono pływak i uchylenie przepustnicy, jednak nie regulowano zawartości CO z powodu braku dostępu do analizatora spalin. Podejrzewa się zbyt bogatą mieszankę paliwowo-powietrzną, co potwierdza sytuacja zalania silnika. Zasugerowano także sprawdzenie kompresji i stanu zaworów oraz pierścieni tłokowych jako potencjalnych przyczyn nadmiernego spalania.
REKLAMA