Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Funai+DVD Yamaha -problem z pilotem DVD po włączeniu TV

roza67 22 Lut 2009 20:14 1260 5
  • #1 22 Lut 2009 20:14
    roza67
    Poziom 2  

Witam
    Korzystałem z TV LCD FUNAI + Kina domowego Thompson i dodatkowo DVD PHILIPSA-nie miałem problemów aż do czasu kiedy zapragnąłem więcej doznań audio i kupiłem amplituner i DVD YAMAHA.
    Zestaw działa rewelacyjnie do puki nie włączę telewizora-natychmiast przestaje funkcjonować pilot od DVD(nawet jeśli odłączę wszystkie kable łączące DVD z TV i oddalę się odtwarzaczem ok 2-3metry od TV).
    Jedyny sposób to włączenie TV, odłączenie na kilka sekund wtyczki zasilającej DVD i po załączeniu jej z powrotem wszystko działa, ale po wyłączeniu i załączeni TV problem zaczyna się od nowa.
    Myślę że to pilot TV w momencie załączania wysyła jakiś sygnał który zapamiętuje DVD.

Dodano po 2 [minuty]:

Proszę o pomoc

0 5
  • #2 23 Lut 2009 09:41
    roza67
    Poziom 2  

Tak żeby było jeszcze ciekawiej,ręczne włączanie i wyłączanie TV powoduje ten sam efekt :cry:

0
  • #3 23 Lut 2009 09:48
    Dorian Olech
    Poziom 28  

A ponoć cudów nie ma :D
    Tak poważnie to spróbuj jeszcze jednego. Przed włączeniem TV dokładnie zakryj oko DVD ( tak aby z oryginalnego pilota nie działał) . Włącz TV i odpisz jaka reakcja ( oczywiście jak już TV będzie działał to odsłoń oko). Czekam

0
  • #4 23 Lut 2009 10:27
    roza67
    Poziom 2  

Niestety nic to nie zmienia.
    Odkryłem jeszcze jedną ciekawostkę: -jak wcześniej załączam TV a potem DVD wył.z gniazdka i włączam po chwili wszystko działa,zakryję panel z oczkiem DVD a potem go odkryję znowu to samo pilot nie działa,wyłączam TV działa.

P.S.
    Nie napisałem ważnej rzeczy: PRZY WYŁĄCZONYM TV WSZYSTKO JEST OK.

0
  • Pomocny post
    #5 23 Lut 2009 10:58
    Dorian Olech
    Poziom 28  

Czegoś nie rozumiem. Załączysz TV - pilot od DVD nie działa. Jeżeli w tym momencie wyłączysz TV to zacznie działać czy musisz coś jeszcze zrobić?

0
  • #6 23 Lut 2009 15:09
    roza67
    Poziom 2  

Dorian Olech napisał:
    Załączysz TV - pilot od DVD nie działa. Jeżeli w tym momencie wyłączysz TV to zacznie działać

Dokładnie tak,ale już problem rozwiązany:D
    Po załączeniu TV przytrzymuję pilota bardzo blisko oczka DVD,załączając np play i po chwili przełupuje sygnał i wszystko działa bez zarzutu nawet jak oddalę się z pilotem.
    Dzięki za pomoc, pozdrawiam Róża

0