Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KV-M2541K BE-3B,blokada rodzicielska-jak wyłączyć ?

16 Kwi 2004 18:48 3390 8
  • Poziom 13  
    Witam !
    Właściciel sprzętu pilotem uniwersalnym made in China, zablokował sobie kanał 11,wszystkie inne dają się wyszukać i wprowadzić do pamięci,11-go nie można-jest przy nim symbol kłódki.Oprócz tego klawiatura lokalna jest nieaktywna,TV można obsługiwać tylko pilotem.
    Oryginalnego pilota nie ma,instrukcji obsługi również,mam Mak-a 2002,lecz nic nie mogłem nim zdziałać.
    Prawdopodobnie jest prosty na to sposób-proszę o pomoc !
  • Poziom 20  
    trzeba wejść w menu, chyba potrzebny oryginalny pilot
  • Poziom 12  
    trochę cierpliwości i spojrzenia w menu tv,ew. należało by wejść w tryb servis mode,lub zmienić pamięć odpowiednio ją konfigurując w servis mode.Trochę pracy.Na ogół w instrukcji obsługi pisze jak usunąc opcje dostepne dla użytkownika więc może lektura instrukcji podpowie.
    dla opcji serwisowych podaj nazwę procesora i pamięci,czasem na pamięci lub obok jest karteczka z nr.programu jaki trzeba wgrać.Powodzenia. :roll: :roll:
  • Poziom 16  
    Wejdź w menu użytkownika i tam powinna być blokada klawiatury.Przełącz i powinno być po kłopocie.
  • Specjalista od sprzętów RTV
    Na 100% musisz mieć oryginalnego pilota typ RM833 - wejście tryb serwisowy typowe dla tych chassis.
    Usunięcie blokady rodzicielskiej nastąpi po wpisaniu dwu cyfrowego kodu - 41(przywrócenie ustawień wstępnych pamięci).Musisz pamiętać że kod 41 wpisujesz na 59 programie jeżeli TV ma ich 60 lub na 99 jeżeli ma ich 100.
  • Specjalista AGD
    :? A nie przypadkiem kod 45 i 46 na 59/60 lub 99/100? Po 41 to chyba czeka mozolne ustawianie wszystkiego od nowa.
  • Specjalista od sprzętów RTV
    To prawda szybciej będzie używając 45 lub 46 - dzięki za poprawkę
    Pozdrawiam.
  • Moderator Samochody
    Na 100% kod 45 i 46 - jest to stary numer z blokadą w tym TV. Najlepiej rozwiązany problem jest w ctv200 Diory - zwierasz dwie nogi na procku i po kłopocie.
  • Poziom 13  
    Wszedłem w menu użytkownika z pomocą MAK-a 2002 i wyłączyłem blokadę-bo o to mi chodziło.Nie chciałem jej na stałe usuwać w trybie serwisowym.
    Coś mi się ubzdurało wcześniej,że może być w pilocie oryginalnym jeden przycisk służący do blokowania jak np. w przypadku Royala.A że nie było pilota oryginalnego i instrukcji obsługi,stąd ten problem.
    Dzięki za podpowiedzi !
    Pozdrawiam