Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta Ciao II cieknie po prawej stronnie wymiennika ?

06 Mar 2009 11:46 3734 12
  • Poziom 17  
    Beretta Ciao II cieknie minimalnie (tzn. spada ciśnienie po ok 24 godz.) po prawej stronie wymiennika widać w środku (wewnątrz) rdzawy pasek ale jest suchy woda pewnie wyparowuje. Jakie mogą być koszty naprawy ?

ps. (ciśnienie w naczyniu ok.)
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 22  
    Bez lutowania się nie obędzie (jeżeli znajdziesz kogoś kto to robi)Wymiana na nową to będzie ok 500 zł,zależy od modelu.Ja lutuję twardym lutem,odkamieniam,piaskuje i na koniec maluję za ok.350 zł ze wszystkim.Ten twój model to był nie wypał! Kompakt jest lepszy.Każdy serwisant ci to powie.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    No nie wiem, czy aż taki niewypał, na około 200 ciao II uruchomionych przeze mnie nie padł na razie żaden wymiennik (kotły chodzą ponad dwa lata).
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 22  
    Tak,zgadza się,... jak piszesz na razie nie padł.Skoro je serwisujesz i robisz przeglądy okresowe to spójrz od spodu na wymiennik a zwłaszcza lewa strona!I nie mów mi że to prze pompę.Skoro w starszych wersjach był ten sam problem to dlaczego nikt tego nie poprawił?! Kładę na stół prawie 4tysiące i mam się cieszyć z czegoś takiego?
    no, powinieneś się cieszyć, w końcu masz dzięki temu robotę :)
  • Poziom 22  
    Zgadza się,ale sezon wcześniej zostałem zje.. przez klienta że mu takie coś poleciłem :cry: Wymiennik po dwóch miesiącach wyglądał...jak termetowski po 5 latach pracy bez przeglądu.
    Ale jak mówisz robota się kręci :D
  • Poziom 17  
    I ten dialog obrazuje poziom polskich serwisantów ...
    Morał zapytaj o radę sprzedawcę lub serwisanta na pewno doradzi ci ...
    ps. kocioł nie był serwisowany 5 lat i tak jak widać miał paść więc zaoszczędziłem parę stówek na "profesjonalnym odkurzaniu wymiennika" ...
    Bujaj się Koolo. Skoro kocioł nie był serwisowany 5 lat, to faktycznie "miał paść".
  • Poziom 22  
    Teoretycznie zaoszczędziłeś,ale praktycznie zapłaciłeś więcej za zużyty gaz.To tak jak byś w aucie nie wymieniał filtra powietrza.
  • Poziom 17  
    krzysztofmatusik napisał:
    Teoretycznie zaoszczędziłeś,ale praktycznie zapłaciłeś więcej za zużyty gaz.To tak jak byś w aucie nie wymieniał filtra powietrza.

Wymiennik odkurzałem "nieprofesionalnie" podpatrzyłem jak robi to serwisant w junkersie u rodziców (ich odkurzaczem)...

Zdaję sobie sprawę że nie zastąpię solidnego doświadczonego serwisanta ale większość to naciągacze którzy chcą górę kasy za odkurzenie wymiennika i na takich warto oszczędzać.
    ps. piec zakupiony w listopadzie w firmie gdzie tylko synek właściciela ma uprawnienia do uruchamiania niestety był tak "zarobiony" że musiałem uruchomić we własnym zakresie ... Nie chcę obrażać uczciwych ludzi którzy solidnie wykonują swoją pracę ale z moich doświadczeń (dwa różne piece w innych miastach) wynika że takich w tej branży jest ich bardzo mało ...
  • Poziom 22  
    To nie jest trudne zadanie,ale nie tylko odkurzanie powinno być wykonane.Mam też takich klientów którzy podglądają mnie i potem sami próbują robić to sami.Tylko w momencie awarii mają dużo wyższe koszty.Wystarczy cieknący odpowietrznik lub uszczelka fibrowa która sączyła i nagle się wypłukała zalewając pompę albo elektronikę kotła i po obiedzie :-) Jak to mówią pańskie oko konia ...
    Pięć przeglądów po 120 pln za spokojny sen to raczej małe pieniądze :) ehhhh
  • Poziom 17  
    aadamuss napisał:
    Pięć przeglądów po 120 pln za spokojny sen to raczej małe pieniądze :) ehhhh

Czy serwisant robiąc przegląd przedłuża gwarancję bezawaryjnej pracy na rok ? Jak już wspomniałem odkurzyć wymiennik i obejrzeć czy nic nie wycieka potrafię sam więc maiłem spokojny sen aż do czasu gdy zobaczyłem ten "ślad po moczu" w wymienniku ... Sam tego nie naprawię ale chciałem się zorientować jakie są ceny i tyle.
    ps. nie chciałem rozpętywać sporu z serwisantami tylko szukałem pomocnych wskazówek ...