Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarko-zamrażarka ARDO

17 Kwi 2004 22:24 8491 10
  • Poziom 10  
    Trzy lata temu fachowiec wymienił termostat, gdyż lodówka się w ogóle nie wyłączała. Zachowałem ten stary termostat i pudełko od termostatu który mi wymienił, na pudełku jest napisane +4,5 –6 –17. Wydawało mi się że od jakiegoś czasu słabo chłodzi i zrobiłem pomiar temperatury, na górnej półce w chłodziarce jest +12, a w zamrażarce –10. Pokrętło termostatu ustawione na 5 czyli na max. W zamrażarce tylko część parownika jest pokryta szronem. Co zrobić z tym fantem?
  • Poziom 14  
    wylacz lodowke na 24H i otwoz drzwi jak sie wszystko odmrozi wlacz 4 spowrotem i sprwdz na drugi dzien lodowke
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Prawdopodobnie ten stary termostat wymieniony 3 lata temu byl sprawny, fachowiec nie usunal przyczyny tej niesprawnosci tylko wstawil termostat o wyzszym zakresie temperatury... Jezeli dzialala az 3 lata po tamtej naprawie i wylaczala sie a teraz chodzi bez przerwy to podejrzewam ze masz "przypchana" kapilare (chociaz to sie raczej rzadko zdarza) albo padla sprezarka. Najczesciej jednak w Ardo parownik chlodziarki zamienia sie w sito i sa takie objawy jak mowisz. Jednym slowem: niewesolo ;)

Napisz czy teraz lodowka chodzi caly czas czy sie wylacza, to bardzo wazne i sprawdz dokladnie temperature w zamrazarce - wloz termometr na noc gdy nikt nie otwiera drzwi i rano sprawdz temp.
  • Specjalista AGD
    Masz włożony niewłaściwy termostat. Ma jakieś o 10oC za wysokie temperatyry ujemne. Dokladnie nie powiem bo nie podaleś typu. Ten co Ci naprawial tą lod. to skończony partacz.
  • Poziom 10  
    ARDO model CO30B, Klasa N. Pokrętło ustawione na 5 czyli na max , temp. po całej dzisiejszej nocy w zamrażarce –10, w lodówce +11. Lodówka się wyłącza.
  • Specjalista AGD
    Właściwe parametry termostatu: +4 -20 -28. Na "1" jest zimniejszy niż Twój na "5" :D
    Oryginalne termostaty stosowane w tej lod:
    Atea A13 0035
    Climatic, Danfoss 077B 6465
    Ranco K59-L1169
    Thomson TB08-A773
  • Poziom 10  
    Tak ten oryginalny termostat to był Thomson TB08-A773
  • Poziom 10  
    Z innych postów dowiedziałem się że jest jeszcze filtr i cienka rurka wychodząca z filtra która powinna być ciepła, u mnie była zimna, ale chyba dlatego że agregat bardzo krótko pracuje. Kiedy przy otwartej lodówce przytrzymałem ręką miejsce zamocowania końcówki kapilary termostatu i zmusiłem agregat do dłuższej pracy filtr i cienka rurka były ciepłe.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Filtr nie zawsze jest cieply - zalezy od modelu. W starszych lodowkach tak przewaznie bylo a teraz czesto skraplacz i dochlodzenie sa tak skuteczne ze filtr nie nagrzewa sie. Co do Twojej lodowki to masz szczescie ze to tylko termostat, troche mnie zmylila ta poprzednia wymiana termostatu na "cieplejszy" - czesto fachowcy tak robia (gdy chca sie pozbyc klopotliwego klienta) jak lodowka zaczyna slabo mrozic a naprawa w takich przypadkach bywa trudna ;)
  • Poziom 10  
    Witam!

Mam tez problem z chlodziarko-zamrazarka ARDO.
    Dostalem ja od rodziny, ponoc byla sprawna. Ma ok. 3 lat.

Gdy termostat jest w pozycji "1" w zamrazalniku ma -30, a w chlodziarce +12. Termostat jest w chlodziarce, wiec agregat pracuje non-stop.
    Stwierdzilismy szybkie psucie sie zywnosci w chlodziarce i duze zuzycie pradu, dlatego wydaje mi sie, ze cos nie tak.

Analizowalem jej budowe i w chlodziarce nie znalazlem zadnego elementu chlodzacego? Wszystkie sa w zamrazarce. Jezeli to kiedys dzialalo, to musi w jakis sposob "chlod" docierac z zamrazarki do chlodziarki.
    Ponoc niektore lodowki do chlodzenia wykorzystuja strumien powietrza z zamrazalnika. W obudowie nic nie widze, zadnego polaczenia.
    Czy jakies kanaly i np. wiatraczek moga byc wbudowane w scianki?

Czy ktos mogl by sie podzielic wiedza lub spostrzezeniami?

Pozdrawiam
    Marek