Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarko-zamrażarka ARDO nie wyłącza się

13 Sie 2004 10:06 7352 21
  • Poziom 10  
    Witam,

Mam problem z chłodziarko-zamrażarką ARDO:

- typ: CO 24/12BA-2
    - objawy: niezależnie od ustawienia termostatu działa bez przerwy; teraz jest ustawiona na 1 - zamrażarka mrozi, temperatura w komorze chłodziarki wynosi ok. 5 stopni na najniższej półce i ok. 8 stopni na najwyższej.

Jaka może być przyczyna ? Uszkodzony termostat czy mało freonu (czy też jakiegoś innego gazu)?

I jeszcze jedno pytanko: wzywać autoryzowany serwis czy też "nieautoryzowany" serwisant sobie spokojnie poradzi? Ile kosztuje ewentualne uzupełnienie gazu?

Z góry dziękuję za pomoc.

irishi
  • Poziom 10  
    Mam też ARDO (5-lat) z takimi samymi objawami jak poczekasz do środy 18-VIII to Ci powiem co jest przyczyną i ile to kosztuje.
    Przypuszczam napełnianie gazem.
    Będe miał pracownika z serwisu.
  • Poziom 10  
    Dzięki,

W takim razie czekam do środy na dalsze informacje.

irishi
  • Specjalista AGD
    Witam!!!
    Czestym problemem jest zlamanie sie pokretla plastikowego do regulacji temperatury,aby to sprawdzic musisz obrocic pokretlo w lewe skrajne polozenie , az do wylaczenia jezeli chlodziarka sie nie wylaczy to jest to.
    Dalsze kroki z pokretlem moge podac . :)
  • Poziom 10  
    Dzięki za poradę, ale to nie to :(
    Jak się da poktętło na 0, to się wyłącza.
  • Specjalista AGD
    Na troje babcia wróżyla, bo jest jeszcze trzecia wersja - przytkanie parownika chłodziarki. Potrzebny chłodnik. Autoryzowanych serwisów nie polecam. Może szefowie tych serwisów jeszcze coś tam pamiętają, lecz ich pracownicy to zbieranina przypadkowych matołów. Najlepszy fachowiec to taki polecany przez znajomych, a nie reklamujący się w codziennej gazecia.
    Sprawdź jaką ma temperaturę skraplacz (takie czarne rurki z tyłu).
    Jeżeli stwierdzisz, że w pewnych miejscach (sprawdzasz na górze) jest wyraźnie ciepły, to jest nadzieja, że do wymiany jest tylko termostat.
    Pytanie: jak wygłąda nagromadzony szron na tylnej ściance chłodziarki, czy jego grubość jest rownomierna i ile wynosi?. A może tylko się poci?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    zayzayer napisał:
    (...) Najlepszy fachowiec to taki polecany przez znajomych, a nie reklamujący się w codziennej gazecia.
    (...)

Nie uogólniaj, to bywa krzywdzące... Nie znasz przecież wszystkich fachowców "reklamujacych się w codziennej gazecie", więc nie masz prawa tak wrzucać wszystkich do "jednego worka".
    Co do reszty zgadzam się z Toba, jak zwykle zresztą :)
  • Poziom 10  
    zayzayer napisał:

Pytanie: jak wygłąda nagromadzony szron na tylnej ściance chłodziarki, czy jego grubość jest rownomierna i ile wynosi?. A może tylko się poci?

Szron na tylnej ściance jest rozłożony nierównomiernie - gromadzi się głównie w prawym górnym rogu i ma nierównomierną grubość - trudno ocenić, ale w najgrubszych miejscach ma ok. 2-3 mm
  • Poziom 10  
    irishi i inni
    brak freonu w układzie był przyczyną w mojej ardo, z podobnymi
    objawami co Twoja.
    fachowcy z serwisu zrobili tak:

1- wypuścili reszte gazu (prawie nic)
    2- wymienili filtr (wielkość cygara) + rurki łączące na nowe
    3- stworzyli próżnie w układzie (wyssali resztki powietrza i oparów)
    4- napełnili nowym gazem
    5- gwarancja 3 miesiące
    6- skasowali 100 zł (wg innych ocen i opini jest to tylko 100 zł)

za jakiś czas się odezwie się i powiem jak spisuje się ardo.
    fachowców z " usterki " nie polecam.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    :arrow: Mietek-S

No coz, widze jakas niekonsekwencje Twojej wypowiedzi. Piszesz ze nie polecasz fachowcow z "usterki" a chyba na takich sam trafiles i jeszcze jestes zadowolony.... Jak mowisz gazu bylo "prawie nic" a oni zwyczajnie napelnili, skasowali i poszli. Bez znalezienia przyczyny i bez uszczelnienia. I jeszcze dali gwarancje, szkoda tylko ze nie spytales na co ta gwarancja, moze na szczelnosc wykonanych przez nich polaczen lutowanych :D
    PS. Poki co ciesz sie ze mozesz jeszcze chlodzic sobie piwko
  • Specjalista AGD
    Mietek-S napisał:
    6- skasowali 100 zł (wg innych ocen i opini jest to tylko 100 zł)

Wiesz czemu tak tanio? Bo ta naprawa to lipa. Do tego stopnia, że chłopakom z serwisu sumienie nie pozwoliło skasowac normalnie :D

Ps. Wylącza się jeszcze?
  • Poziom 11  
    I tak co jakis czas zaplacisz te 100 zl.Bo to jest ARDO.Trzeba by sie zastanowic gdzie tez ten gaz sie podzial a nie lac w dziurawe wiadro :)
  • Poziom 10  
    Witam. Mam podobny problem z lodówką Ardo. Cały czas pracuje i nie wyłącza się. Szron na tylnej ściance jest równomierny o grubości 3-4 mm i obniża się prawą stroną z małymi przerwami do samego dołu gdzie ma taką samą strukturę jak u góry ale też nie robi się bryła lodu. W zamrażarce szron jest też równo osadzony. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda normalnie. Wymieniłem termostat ale problem nie zniknął. Jeśli chodzi o tył lodówki tam gdzie jest ta siatka z czarnymi rurkami (chodzi tu chyba o skraplacz) ma on na całej powierzchni taką samą temperaturę (ciepły ale nie gorący). Agregat jest bardzo gorący natomiast rurki które z niego wychodzą jedna jest też bardzo gorąca przy wyjściu aż do momentu gdzie chowa się w siatce a druga rurka jest zimna ale nie zmrożona (można ją trzymać przez dłuższy czas i nie powoduje oziębienia dłoni). Jeszcze jedna taka uwaga nie wiem czy to ważne ale jak wymieniałem termostat i wyciągałem kapilarę z otworu w którym się znajdowała wypłynęła kropelka wody. To tyle nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Jeśli ktoś może pomóc a ewentualnie potrzebuje jeszcze innych informacji postaram się odpowiedzieć. Nie wiem może i trzeba nabić gaz jeśli by to pomogło ale wolę się upewnić przed wydaniem 100 pln. Dzięki za jakąkolwiek pomoc.
  • Poziom 10  
    Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Przy starym termostacie kiedy go wyłączyłem ręcznie tylna ścianka lodówki rozmrażała się i termostat załączał lodówkę natomiast przy nowym termostacie po wyłączeniu ręcznym termostat po chwili spowrotem załącza lodówkę nie pozwalając tym samym rozmrozić szron na tylnej ściance lodówki.
  • Specjalista AGD
    irax napisał:
    Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Przy starym termostacie kiedy go wyłączyłem ręcznie tylna ścianka lodówki rozmrażała się i termostat załączał lodówkę

I tak ma być. Musisz jeszcze raz wymienić termostat, ale tym razem na właściwy dla tej lodówki, czyli ma być tego samego rodzaju co oryginalny, reagować na te same temperatury i mieć nie krótszą od niego kapilarę. No i na dodatek nie ułamać kapilary i prawidłowo podłączyć kabelki.
  • Poziom 10  
    Więc mam rozumieć że nowy termostat który wymieniłem jest uszkodzony? W sklepie podałem dokładny typ lodówki choć muszę przyznać że nowy termostat różni się trochę od starego, obudową (w starym termostacie są plastikowe elementy natomiast nowy jest cały metalowy) i rozstawem styków z tym że styki były tak samo opisane numerycznie jak w starym.