Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

D-link DI-524 problem z portem WAN?

13 Mar 2009 23:25 2382 5
  • Poziom 18  
    Witam. Kupiłem sobie router jak w temacie i mam problem.

Sygnał mam od providera puszczony po LAN'ie. Adres IP przydzielany na podstawie adresu MAC.

Chciałem sobie skonfigurować połączenie z lapkiem po wi-fi i pojawił się problem. Wpiełem się kablem z sygnałem od providera do portu WAN. ustawiłęm dynamiczne przydzielanie adresu i sklonowałem adres MAC karty sieciowej z której korzystam. I w tym momęcie mam problem bo router nie dostaje IP z DHCP. przez dłuższy okres czasu jest informacja DHCP connecting ( co trwa czasem z 30min ) a potem DHCP disconnected.

Jak ustawie adres statyczny i pinguję bramę po stronie providera to mam straty w ping'ach sa na poziomie 50%. Pinguję po LANie a nie po WiFi i na różnych kablach

Po przełączeniu kabla spowrotem do koputera internet działa idealnie.

Z adminem sieci będę mógł się skontaktować dopiero w poniedziałek ale nie wydaje mi się żeby serwer dostawał czkawki po wykryciu że to router ( o ile wogóle może coś takiego wykryć )

Ma ktoś pomysł gdzie szukać powodu takiego zachowania?

poza ustawieniami WAN i włączeniem DHCP od strony LAN'u pozostałe ustawienia zostały domyślnie.
  • Poziom 34  
    Mogło się zdarzyć ze router działa w tej samej puli adresów co siec z którą ma się połączyć. Zmień trzeci oktet adresu IP routera.
  • Poziom 18  
    Port WAN ma ip z puli 192.168.x.x a w dhcp ustawione 10.0.0.x.
  • Poziom 34  
    Co masz w home lan settings?

Dodano po 3 [minuty]:

Z tymi d-linkami to zawsze coś jest nie tak.
  • Poziom 18  
    Tam jest tylko IP Address ( 10.0.0.1 ) I maska 255.255.255.0.

Firmware sprawdzałem też najnowszy.
    Wyraźnie ma problem na połączeniu WAN -> serwer ale nie mam pojęcia czemu. Skłaniam się ku problemowi sprzętowemu ( router ) ale obiecałem żonie na jutro zrobić wiec chę wykluczyć wszystkie możliwości błędnych konfiguracji
  • Poziom 34  
    Popróbuj z różnymi adresami IP 192.168.10.X - ten model ma jakieś problemy gdzieś czytałem, że trzeba eksperymentować z nim.