Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant VU 180/1XE a VUW 180/1XE

23 Mar 2009 17:02 5055 5
  • Poziom 13  
    Witam!
    Mam kocioł gazowy Vaillant Thermomax VU 180/1XE. Czy istnieje możliwość rozbudowy go do modelu VUW 180/1XE. Kocioł posiada tylko wejście i wyjście CO, nie posiada przyłączy CWU, natomiast na panelu sterowania jest pokrętło regulacji CWU.
    Jakie elementy należałoby dołożyć do kotła?
  • Poziom 14  
    Witam,

Kocioł VU 180 w wersji /1 ma już w elektronice funkcje sterowania ładowaniem zasobnika ciepłej wody(stąd pokrętło na pulpicie) - czyli pod płytkę elektroniczną w kotle podpinamy czujnik temperatury i zawór przełączający. Był w handlu kiedyś taki zestaw o numerze 300835, za pomocą którego można było do tego kotła podłączyc zasobnik (zestaw dodatkowych rurek, zawór przełączający, czujnik temp.). Obecnie zestaw nie do kupienia chyba że gdzieś na Allegro :)

Oczywiście jakby się uprzeć to można ten kocioł również przerobić na dwufunkcyjny (czyli z wymiennikiem wtórnym), ale obawiam sie że koszty przeróbki będą zniechęcające - 1 kpln może nie wystarczyć...

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Hej

Znalazłem właśnie temat, który mnie interesuje :)
    Podłączam właśnie VU 180/1 do zasobnika, dotychczas używaliśmy elektrycznego, w końcu czas na oszczędności.
    Byłoby fajnie wykorzystac funcjonalność kotła w zakresie sterowania ładownikiem cwu. Na razie zacząłem szukać, ale jak pisze kolega Maureli73, marne sznse żeby zdobyć oryginalny zestaw 300835. Stąd pytanie, jeżeli chodzi o zawór przełączający to przypuszczam że nie ma dużego problemu można przystosować dostępne na rynku.
    Skąd zdobyć czujnik temperatury zasobnika i gdzie go podłączyć do kotła, z tego co widzę na złączu jest sterowanie 3-4 (tym jest teraz załączany) lub też proporcjonalne 789, nic więcej nie widzę a nie mogę znaleźć dokumentacji od tego kotła.
    Może ktoś może doradzić czy jest to możliwe ?
  • Poziom 10  
    Może ktoś jeszcze ma taki kocioł i mógłby sprawdzić jak jest podłączony czujnik temperatuty zasobnika ?
  • Poziom 23  
    Mam bogatą e-bibliotekę różnej dokumentacji, do Vaillant też. Jeśli kolega jest zainteresowany dokumentacją pdf, proszę napisać email do mnie. Zobaczymy, czy coś poradzimy....
  • Poziom 1  
    Witam
    Ja tez chce zmodernizować kocioł jedno-funkcyjny VU 180/1 XE na dwu-funkcyjny VUW 180/1 XE jeżeli ktos posiada informacje jak to zrobic albo instrukcje techniczna pieca dwu funkcyjnego prosze o informacje na sabina117(malpa)onet.eu
    Z góry dziękuje